Rosja - wyprawy wędkarskie z polskim przewodnikiem

Jeżeli nie boisz się wyzwań, kochasz przygodę i masz jaja to Rosja jest dla Ciebie. Tylko uważaj, będziesz chciał tam wracać...

Sprawdź, czy jesteś gotowy do zostawienia telefonu komórkowego, biznesu, pracy, wszystkich problemów i jechać tam, gdzie będziesz tylko Ty, bezkresna tajga i rzeka, jakiej nie zapomnisz do końca życia.

Wyprawy do Rosji z mojej perspektywy ...


Rekordowe tajmienie i wielkie arktyczne golce w najbardziej dzikim rejonie Rosji – Ewenki.

Niesamowita wędkarska przygoda. Taimen, golec arktyczny, wielkie syberyjskie szczupaki i o wiele więcej. Wędkarstwo w kompletnie dzikich i niezamieszkałych rejonach, do których można dotrzeć jedynie helikopterem. Jesteś gotowy na taką ekspedycję?Wyprawa Syberia dopływy Jeniseju – około 800 km na północ od Krasnojarska

Jeżeli marzycie o wspaniałej wyprawie za niewielkie pieniądze w głąb syberyjskiej tajgi, w górę dopływów wielkiego Jeniseju i nie boicie się zostawić na kilka dni wszystkiego, spania w prawdziwych myśliwskich chatach, jeżeli myślicie o zobaczeniu Rosji jakiej nie znajdziecie w przewodnikach, to jest to wyprawa dla Was.

Początkiem tej wyprawy jest miasto Krasnojarsk, położone w środkowej Rosji. To stąd wyruszymy dalej na północ, aby stopniowo oddalić się od cywilizacji, telefonów komórkowych i telewizji.


Spływ Jenisejem Ponad 1500 km od Krasnojarska do Turuchańska

Jeżeli ktoś boi się niewygód, prostego życia, ludzi, komarów, jest marudny niech nawet nie myśli o tej wyprawie. Jeżeli natomiast chciałbyś przeżyć wyprawę życia, taką o której będziesz mógł opowiadać wnukom, po prostu spakuj się i jedź ze mną.


Kamczatka – kraina łososia, wulkanów i niedźwiedzi

Marzenie każdego wędkarza, teraz bliżej niż kiedykolwiek. Wyprawa typu „All inclusive”, która zaczyna się wraz z zejściem z trapu samolotu i kończy się wraz z wylotem z Kamczatki. Dzika oddalona od cywilizacji rzeka pełna ryb i jednocześnie komfortowa baza w totalnej głuszy. Polski przewodnik od Warszawy do Warszawy.


Kraina wielkiego tajmienia, szczupaka amurskiego i bieługi - Chabarowsk

Rosja – Chabarowski Kraj - dopływ rzeki Amur 

Jeżeli Twoim marzeniem jest duży tajmień i ekstremalne wędkowanie w zupełnej dziczy to jest to wyprawa dla Ciebie. Rejon Chabarowska od lat uważany jest za jedno z najlepszych miejsc na dużego tajmienia i lenoka. Jest też miejscem, gdzie występuje przepiękny szczupak amurski.


Po tajmienia w syberyjską tajgę

Ten prawy dopływ Jeniseju, położony daleko na północ w rejonie Turhańskim, śmiało można nazwać jedną z najbogatszych i najpiękniejszych rzek północnej Rosji.  Rzeka, szczególnie w wyższych swoich partiach jest w zasadzie niedostępna dla zwykłych łodzi, dlatego też niewielu wędkarzy się tam wybiera. Nasze szybkie łodzie, a właściwie ślizgacze natomiast z takimi miejscami radzą sobie bez problemu


Sachalin

Jedynym powodem, dla którego dawno temu zjawili się tutaj i osiedlili ludzie były ryby. Nawet kształt tej wyspy widziany z lotu ptaka jest porównywany przez niektórych właśnie do ryby.  Bez wątpienia Sachalin to jeden z najbardziej interesujących rejonów pod względem wędkarskim nie tylko Rosji ale także na świecie. Na Sachalinie występują dwa rodzaje tajmienia – Tajmień syberyjski i Tajmień sachaliński, zwany morskim lub czerwica. Łososiowate takie jak: gorbusza, keta, sima, kiżucz, nerka i czawycza, a także malma, zwana golcem pacyficznym i piękna kundża oraz lenok, to tylko niektóre z gatunków, które tutaj występują.


Jakucja - wędkarska "terra incognita"

Jakucja to "terra incognita" pod każdym względem, nie tylko wędkarskim, jej powierzchnia to sześć powierzchni Francji. Tajmień to nie jedyne bogactwo tych wód, miłośnicy wędkarstwa będą zaskoczeni różnorodnością tutejszych gatunków, niektóre z nich są naprawdę unikalne i cenne. Jak chociażby tamtejsze czerwone palie, trocie, sigi czyli nasze sieje, lipienie, tamtejsze pstrągi, gigantyczne miętusy o wielkich szczupakach czy okoniach nie wspominając.