Wyprawa wędkarska Tajlandia – z polskim przewodnikiem po największe ryby słodkowodne na świecie - grupy 4 i 6 osobowe - przez cały rok.

Chciałbym zaprosić Państwa na wspólną wyprawę wędkarską do Tajlandii. Program tej wyprawy powstał na podstawie moich własnych wieloletnich doświadczeń wędkarskich w Tajlandii.

 
 
 

Pierwsze trzy dni to połowy wielkich płaszczek.Wyprawa wędkarska na rzekę Ban Pakong w Tajlandii i polowanie na Wielką Ogończę (Himantura Chaophraya) jest prawdopodobnie jedną z ostatnich na świecie możliwości na zapolowanie na prawdziwego rzecznego potwora w swoich naturalnych warunkach. Znakomici wędkarze z całego świata przybywają nad tą jedną z najdzikszych i o największych pływach rzekę na świecie Ban Pakong, aby zmierzyć się z tym gigantem. Ta prehistoryczna niesamowita słodkowodna ogończa przez większość uznawana za największą słodkowodną rybę świata jest także bohaterem wielu mitów i legend..

Aby dać Państwu możliwość zakosztowania tak wspaniałej wędkarskiej przygody, współpracuję z tajlandzkimi pionierami sportowych połowów tej ryby, specjalistami, którzy współtworzyli program ochrony i znakowania wspólnie z Ministerstwem Środowiska, a dotyczący właśnie Wielkiej Ogończy. Zespół ten, którego szefem jest Tiboy, mój wieloletni przyjaciel i nauczyciel w połowach w Tajlandii, może pochwalić się schwytaniem i oczywiście wypuszczeniem około dwustu sztuk bijących światowe rekordy tj. mieszczące się w granicach od 265-350 kg w różnych rzekach Tajlandii i do tej pory nie zdarzyło się nam aby ktoś z naszej grupy wrócił bez tego wędkarskiego trofeum.

Następne dwa dni to znakomite łowisko komercyjne, na którym zapisano wiele światowych rekordów zarejestrowanych w IGFA m.in. Karpia Syjamskiego (63kg), Arapaimy (185kg) i wielu innych egzotycznych gatunków. Na tym niewielkim łowisku, które będzie w tym dniu zamknięte dla innych wędkarzy i przeznaczone wyłącznie na użytek naszej grupy występuje ponad osiemdziesiąt gatunków wielkich i mniejszych egzotycznych ryb z różnych stron świata. Do dyspozycji każdego z wędkarzy będą trzy wędki, pozwalające spróbować swoich sił w połowach różnych gatunków i zastosować jednocześnie różne przynęty i sposoby połowów w tym samym czasie. Będziemy polować na potężne drapieżniki jak i na ryby spokojnego żeru. Wędkowanie na tym łowisku to istna podróż w czasie i przestrzeni. Możemy spodziewać się tutaj olbrzymiej Arapaimy z Ameryki Południowej, by za chwilę złowić Karpia Syjamskiego – największego karpia na świecie, lub wspaniałą i groźną Niszczukę Krokodylą występującą w południowych stanach USA, a wszystko to dzieje się w jednym miejscu, bez podróżowania, komarów, ciężkich przepraw, z gwarancją maksymalnego komfortu. Łowisko oprócz wspaniałych ryb oferuje także znakomita domową tajlandzką kuchnię oraz co ważne w tropikach - zimne napoje, a dla zmęczonych znajdzie się także cień i hamak.

Po pięciu dniach wracamy do Bangkoku na jedno z najsłynniejszych łowik komercyjnych, aby dalej bawić się z olbrzymimi rybami z całego świata: sumem z Mekongu (Pangazem) osiągającym nawet ponad 2 m długości i prawie 300 kg wagi, wielką Arapaimą i Karpiem Syjamskim. Wszystkie te gatunki osiągają tutaj rekordowe rozmiary. To właśnie dzięki tym rekordowym rybom łowisko to przez niektórych bywa nazywane „jeziorem wodnych potworów”. Ośrodek ten posiada znakomitą infrastrukturę. Są tutaj dwie restauracje serwujące znakomite lokalne dania, dwa sklepy wędkarskie, w których możemy nabyć rzeczy, których nie kupimy w Polsce za naprawdę dobrą cenę, no i oczywiście wielkie ryby. Łowisko to
działa całą dobę, dlatego też nad jego brzegiem są do wynajęcia komfortowe bungalowy. To wszystko pod względem wędkarskim, w wielkim skrócie czeka na każdego z uczestników wyprawy.

Kilka lat spędzonych na podróżach po Azji, z czego wiele spędziłem właśnie w Tajlandii oraz moje doświadczenie wędkarskie pozwala mi na zaproponowanie Państwu swoich usług jako przewodnika po tym wspaniałym i różnorodnym kraju. Podczas wyprawy będę starał się przybliżyć Wam Tajlandię jakiej nie zna przeciętny turysta oraz przekazać swoją wiedzę i doświadczenie w połowach wielkich ryb. Znakomite ryby, wspaniała lokalna kuchnia, której jestem wielbicielem, gwarantowana pogoda – to wszystko mogę zagwarantować – reszta jest przygodą. Wy zabieracie tylko trochę ciuchów, aparat lub kamerę i dobry humor.


Program powyższy może ulec dowolnym zmianom zgodnym z życzeniami klientów. W wypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub sugestii, jak zwykle jestem do Waszej dyspozycji.

Kontakt w sprawie wyprawy:

Irek Szatlach

Tel. +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl