Wyprawa wędkarska z polskim przewodnikiem na największe dorsze zwane SKREI - Północna Norwegia - kwiecień 2024

Termin wyprawy kwiecień 2024 - 6 miejsc

Wylot samolotem z Gdańska, 6 dni łowienia, dwie profesjonalne łodzie, zakwaterowanie w przestronnym domu tuż koło przystani, na miejscu wynajmujemy busa, ktory jest przez caly czas pobytu do naszej dyspozycji.

Kwiecień - to zdecydowanie najlepszy miesiąc, aby złowić największego dorsza nazywanego tutaj "skrei", osiągającego nawet 30 kg. Ten typ dorsza przypływa z Morza Barentsa i zostaje tutaj do końca kwietnia lub początku maja. "Skrei" wyróżnia charakterystyczna biaława barwa skóry, w przeciwieństwie do dorsza nadbrzeżnego, posiadającego lekko złoto-brązowe zabarwienie, nabyte od skorupiaków morskich. Ale to nie jedyna różnica, dorsze te przede wszystkim odbiegają swoimi rozmiarami od typowych norweskich dorszy, są dużo większe, a ich mięso to prawdziwy delikates eksportowany do najlepszych restauracji na całym świecie. Doświadczony rybak z łatwością dostrzeże tą różnicę. "Skrei" to dorsz-podróżnik, stąd też posiadający lepszą formę fizyczną i więcej mięśni, z tego względu, jego mięso uważane jest za dużo lepsze. Jest bardzo czyste i posiada biały kolor. O tej porze roku będziesz łowić tuż przy lokalnych rybakach również łowiących dorsza i w ten sposób przypatrzysz się, jak na prawdę łowi się ryby! Oczywiście, w kwietniu można również łowić pozostałe ryby, występujące w miesiącach maj - lipiec.

Ta norweska baza wędkarska położona jest idealnie w centrum znakomitych łowisk Skreigrunnsdjupet i Fallbakken, od pokoleń znanych norweskim, a także starym polskim rybakom, którzy to jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku łowili tutaj największe dorsze i halibuty . Można śmiało powiedzieć, że zaraz po wyjściu za próg bazy zaczynają się fantastyczne łowiska. O jakości tych łowisk niech świadczy fakt, że nasi klienci odwiedzają to łowisko dwa, a nawet trzy sezony z rzędu.

Baza wędkarska mieści się na trzech pomostach, na których znajduje cała infrastruktura. Oferujemy szeroki zakres usług turystycznych zaczynając od pokoi hotelowych w prostszym standardzie poprzez nowoczesne apartamenty i domki z widokiem na ocean zapierającym dech w piersiach. Posiadamy również bar i restaurację, które urządzone zostały w stylu morskim, charakterystycznym dla bogatej tradycji norweskiej, stąd też liczne dekoracje przedstawiające zabytkowe przyrządy używane przy połowach ryb, drewniane łodzie itp. Przy naszych pomostach zacumowane są łódki do dyspozycji naszych klientów, które mogą zostać wynajęte do łowienia ryb i innych form spędzania czasu na morzu. Dla naszych klientów przyjeżdżających na ryby przygotowaliśmy specjalny budynek, w którym można przygotowywać własne filety rybne. Posiadamy szereg innych usług związanych z Państwa pobytem. Przygoda zaczyna się tam gdzie kończy się droga. Baza wędkarska jest zapierającą dech w piersiach osadą rybacką położoną nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Wioska rybacka przeżywała swój największy rozkwit w drugiej połowie XIX w. lecz ślady osadnictwa w tym miejscu sięgają nawet 6000 lat wstecz. Jest tutaj muzeum stworzone przez lokalną społeczność dumną ze swojej historii, która to od samego swojego zarania związana jest z rybołówstwem, a teraz ze względu na swoją bliskość do zasobnych i słynnych łowisk stała się celem wędkarzy z całej Europy. Oprócz niewątpliwych wędkarskich zalet tego miejsca, nie do przecenienia są widoki i krajobrazy, a to przecież też stanowi dopełnienie każdej wyprawy wędkarskie.

Baza oferuje także szereg innych atrakcji dla turystów. Posiadany rozbudowaną sieć szlaków pieszych po okolicznych górach, możliwość uczestniczenia w morskim safari i podziwiania mieszkających tutaj orłów, możliwość obserwacji zorzy polarnych, wspinaczki w lodzie, zorganizowane wycieczki, zarówno latem i zimą. W zależności od indywidualnych potrzeb, Baza współpracuje z kilkoma lokalnymi firmami, aby w pełni zaspokoić Państwa oczekiwania i uczynić ten pobyt wyjątkowym wspomnieniem.

Ryby.

Halibut, dorsz, karmazyn, czarniak, brosma, zębacz i plamiak to najpopularniejsze spotykane tutaj gatunki ryb. Spotkasz tutaj zarówno duże jak i małe okazy halibuta, który w ciągu ostatnich lat obficie tutaj występuje i był bardzo często łowiony. To przypuszczalnie zawdzięczamy temu, że obecność trawlerów krewetkowych została zakazana we fiordach, a populacja halibuta miała okazję spokojnie się rozrosnąć. Rybacy tutaj łowią halibuta prawie codziennie w ciągu sezonu. Podejmij to dodatkowe wyzwanie i przy odrobinie szczęścia wyłowisz halibuta z głębin!

Łodzie - dwie łodzie, po 4 wędkarzy w łodzi, wyposażone GPS z mapą i sondą głębinową. Są to dobre łodzie, bezpieczne dla istniejących warunków, zarówno wewnątrz fiordu jak i na zewnętrznej części wyspy ku otwartemu oceanowi. Łodzie są również wyposażone w urządzenie Safe-Tracker, dzięki któremu możemy śledzić pozycję łódki z lądu i wysłać łódź ratunkową w razie zaistnienia niebezpieczeństwa. Do dyspozycji gości posiadamy także kamizelki ratunkowe we wszystkich rozmiarach.To są 19stopowe (około 6 metrów długości) aluminiowe łódki typu Kværnø wraz z czterosuwowym silnikiem o mocy 50 KMPo połowach możesz wypatroszyć ryby, następnie wymyć gotowe filety na specjalnych stanowiskach z bieżącą słodką wodą i stołami do przygotowywania ryb. Po wykonanej czynności, ryby przechowasz w przestrzennej zamrażarce, gdzie będą czekać na ciebie nim je zabierzesz ze sobą do domu przy wyjeździe. Do dyspozycji wędkarzy podczas wyprawy na skrei będą dwie takie łodzie (po 4 osoby na łodzi)

Zakwaterowanie podczas wyprawy na skrei z polskim przewodnikiem.

Willa na terenie bazy to duży dom składający się z dwóch apartamentów, które mogą być wynajęte razem lub osobno. Każdy z apartamentów posiada 4 pojedyncze pokoje, pokój dzienny z kablówką i bezprzewodowym Internetem, w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę. Dom został wybudowany na podstawie starych fotografii stojącego tutaj niegdyś zabytkowego budynku. Budynek z zewnątrz do złudzenia przypomina oryginalny dom, który kiedyś tutaj stał, aczkolwiek wnętrze zostało urządzone zgodnie z nowoczesnymi standardami.Każdy z uczestników wyprawy posiada osobną sypialnię i normalne łóżko.

Łodzie:

Profesjonalne łodzie wędkarskie 19” /silnik 50 hp, wyposażone w echosondy/GPS oraz ploter, pozwalające na swobodne wędkowanie dla 4 osób, wyposażone w systemy bezpieczeństwa oraz monitoringu z bazy.

Pytania w sprawie wyprawy proszę kierować:

Irek tel. 534-628-458

lub e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl

prev next