Wędkarskie Safari na Madagaskarze: Polowanie na Marlina, Żaglicę i Inne Trofea Morskie

Wolne terminy w sezonie 2024:

11-20 maja - 1 miejsce

07-17 czerwiec - 4 miejsca

18-28 wrzesień - 4 miejsca

Wyprawy wędkarskie na marlina, żaglice, GT, wielkie tuńczyki i inne gatunki - Grupy 4 osobowe z polskim przewodnikiem

Chcesz zakosztować prawdziwego wędkarskiego Big Game ? Zapolować na marlina, żaglicę, GT i inne oceaniczne okazy jedź z nami tam gdzie one naprawdę są. My nie łowimy z małych łódek i nie wracamy na noc do domu. Pięć dni na katamaranie daje możliwość przeżycia niesamowitej przygody wędkarskiej. Nie musisz martwić się też o sprzęt – my go mamy dla Ciebie. Każdy z uczestników ma też do dyspozycji swoją własną kabinę, a nasz kucharz zatroszczy się aby niczego Ci nie zabrakło. Ty tylko łowisz i odpoczywasz! 

Na miejscu nie obowiązują żadne procedury związane z COVID! 

Madagaskar to jedne z najlepszych wędkarsko miejsc na świecie, które trudno pobić. Tutaj codziennie będziesz bił swoje życiowe rekordy. Wielość gatunków jest tutaj przeogromna. Zacznijmy od samego Marlina, który stanowi chyba najwyższe trofeum wędkarskie na świecie. Ryba legenda, niesamowicie silna i wymagająca. Wielkie żaglice, których wyskoki podnoszą adrenalinę u każdego, niesamowicie silne Groupery, Makrele Królewskie, tuńczyki, rekiny, trewale, to z tych większych. Jest też całe mnóstwo gatunków rafowych, o jubilerskich barwach ryb papuzich, które cieszą tak samo jak te wielkie okazy. Czy wreszcie snappery, które stanowią doskonałe uzupełnienie naszej diety.

Podczas wyprawy ciągle zmieniamy nie tylko łowiska ale i przynęty oraz metody połowów. Od spokojnego trollingu, poprzez speed jigging, slow jigging, połowów na żywe i martwe przynęty po wymagający nieco wysiłku popping. Wszystko to w zależności od pogody, łowiska, pory dnia ale przede wszystkim preferencji grupy. Mówi się że w wędkarstwie niczego nie ,można gwarantować, to prawda, ale to jeden z takich kierunków na którym jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Zarówno po jak i przed wędkowaniem rezerwujemy dwa lub trzy dni na zwiedzanie wyspy. Madagaskar oferuje w tym względzie kalejdoskop mozliwości. Nurkowanie na bajecznej wyspie z olbrzymimi żółwiami morskimi, z wykwinntnym obiadem na plaży, zwiedzanie pobliskich rajskich wysepek, czy objazd wyspy z wizytą u lemurów i zakupami na tutejszym targu to jedne z wielu opcji. Nasze zakwaterowanie na lądzie to komfortowe domy w stylu kolonialnym z obsługą oraz osobnymi pokojami dla każdego uczestnika wyprawy. Serdecznie polecam: Irek Szatlach

Serdecznie polecam: Irek Szatlach

wielka żaglica

Wędkowanie w stylu nomadów - polega na przemieszczaniu się podczas całej wyprawy od punktu do punktu na mapie, zmieniając jednocześnie łowiska, metody połowów , a tym samym gatunki ryb. Miejsca do których dotrzemy znane są tylko naszym przewodnikom, którzy od lat łowią na tych wodach. Trasa wędkowania oraz łowiska zostały opracowane tak, aby dać wędkarzom jak najlepsze możliwości połowów oraz jak najbardziej zróżnicować wędkowanie pod względem metod połowów oraz gatunków ryb. Północno-zachodni Madagaskar to miejsce najlepsze na całej wyspie do wędkowania, po pierwsze znakomite łowiska znajdują się właśnie tutaj, po drugie ta część wyspy znacznie lepiej chroni od wiatrów, a i presja ze strony lokalnych rybaków oraz wędkarzy jest znacznie mniejsza, także zpowodu pobliskiego Parku Nosy Hara. Jednym słowem bez wątpienia, jest to jedno z najlepszych egzotycznych łowisk wędkarskich na świecie!Katamaran i załoga. Podczas wyprawy wędkarze zakwaterowani są na komfortowym katamaranie, to na nim przemieszczają się od łowiska do łowiska. Załogę stanowi doświadczony szyper, przewodnik wędkarski oraz kucharz. To oni dbają nie tylko o wędkarski wynik wyprawy ale także o kuchnię, posiłki, napoje i drinki. Katamaran wyposażony jest we wszystkie urządzenia nawigacyjne, łączność, oraz środki bezpieczeństwa, potrzebne do bezpiecznego nawigowania na tych wodach. Dla gości dostępne są dwie dwuosobowe i dwie jednoosobowe kabiny, dwie łazienki, duża messa wewnątrz oraz pokład zewnętrzny osłonięty tzw. bimini –chroniącym przed upalnym słońcem – idealne miejsce na spożywanie posiłków i relaks po udanym wędkowaniu. Nasz katamaran posiada tzw. autonomiczność pływania do 10 dni, czyli na tyle wystarcza mu paliwa i zapasów Madagaskar wędkarstwo

Ryby i sezon wędkarski. Bogactwo i różnorodność ryb są tutaj niespotykane. Madagaskar to jedno z niewielu miejsc na świecie o takiej różnorodności ryb, które nie jest jeszcze aż tak nawiedzane przez wędkarzy jak inne, dużo mniej ciekawe pod względem wędkarskim miejsca. Wędkarstwo na Madagaskarze to ponad 40 egzotycznych gatunków ryb sportowych, w tym marliny, graniki, żaglice, tuńczyki, koryfeny, rekiny i wiele, wiele innych. A techniki połowów? Tu też bogactwo i różnorodność: typowy dla big game trolling, gdzie spokojnie czekamy na kolejne branie, pop ping – tutaj już trzeba się powysilać, jogging – też aktywnie, czy palangotte – metoda tutaj dość popularna. Nocne polowy to z kolei gruntówka z kawałkami tuńczyka i wspaniałe ryby rafowe, ale uwaga można trafić też na prawdziwe okazy jak wielkie graniki, czy rekiny piaskowe.

Połowy nie kończą się wraz z powrotem do bazy, będziesz miał szansę nawet w nocy. Nie ma nic bardziej frustrującego od powrotu z łowiska w czasie, gdy zaczynają brać wspaniałe okazy. A tak bardzo często dzieje się przed lub w czasie zachodu słońca lub nawet w nocy, kiedy to zaczynają żerować często największe ryby. Dzięki jednak naszej pływającej bazie na katamaranie, my nie mamy tego zmartwienia, połowy możemy kontynuować nawet w nocy.

Madagaskar wyprawy

Nie tylko wędkarsko. Wiadomo, że głównym celem wyprawy jest połów okazowych ryb, Madagaskar jednak oferuje dużo więcej atrakcji, z których podczas tak dalekiej i egzotycznej wyprawy moim zdaniem grzechem byłoby nie skorzystać. Z reguły podczas pobytu na Madagaskarze zostawiamy sobie kilka dni na zwiedzanie tego cudownego i egzotycznego zakątka świata. Mamy też do dyspozycji lokalne restauracje serwujące wspaniale potrawy z tutejszych darów morza. To tutaj można rozsmakowywać się w langustach, krabach, krewetkach i rybach podawanych na niezliczone sposoby. Tutejsze świeże owoce i warzywa dopełniają smaku tej cudownej wyspiarskiej kuchni. Jeżeli natomiast mamy ochotę na coś innego polecam stek z zebu. Podczas pobytu zwiedzamy także inne pobliskie wyspy, takie jak wyspa żółwi, z jednymi z największych pływających żółwi na świecie, z którymi jest możliwość nurkowania i pływania w oceanie.Nie sposób też pominąć tutejszych lemurów, które zawsze na długo zapadają w pamięci i stanowią okazję do wspaniałych zdjęć i doskonalej zabawy. Jednodniowy tour po wyspie daje natomiast możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, takich jak fabryka lyang lyang – kwiatów, które rosną na wyspie i są używanie między innymi do produkcji słynnych perfum Chanel No 5, miejsc widokowych, a także odwiedzenie największego na wyspie bazaru i zrobienia zakupów np. egzotycznych przypraw lub pamiątkowego paero.
To oczywiście nie wszystkie atrakcje, bo wyspa oferuje ich znacznie więcej, takich jak chociażby nurkowanie z instruktorem na rafach, nurkowanie z rekinami wielorybimi, czy też wypłynięcie oryginalną pirogą. Niewątpliwie jest to jeden z niewielu jeszcze na szczęście nieodkrytych przez wielkie biura podróży rajów na ziemi, turystów jak dotąd jest tutaj niewielu, a ludzie nadzwyczaj przyjaźni, jak długo tak będzie, tego niestety nie wiem, być może jest to jedna z ostatnich szans na zobaczenie go takim, jakim chciałbym, aby pozostał na zawsze

Kontakt w sprawie wyprawy:

Irek Szatlach
Tel: +48 534 628 458
Email: biuro@wyprawawedkarska.pl

Tuńczyk

prev next