Wyprawa wędkarska, na ryby w amazońską dżunglę. Amazonia - Surinam wspaniałe egzotyczne ryby, dżungla, lokalni przewodnicy, wędkarzy z polskim przewodnikiem, grupa 5-7 wędkarzy

 
 
 
 

Surinam to niedoceniana prawdziwa perełka na wędkarskiej mapie świata. Występują tutaj w zasadzie wszystkie gatunki ryb żyjące w dorzeczu Amazonki wraz ze słynną rybą zwaną wilkiem (wolffish), drapieżnikiem o niesamowitej sile i ostrych jak brzytwa zębach. Zapolujemy także na słynne z waleczności amazońskie sumy, arowany oraz słynne i krwiożercze piranie, których potem użyjemy, jako naturalnej przynęty na suma. A wszystko to w ich naturalnym środowisku, czyli południowoamerykańskiej dżungli z jej rdzennymi mieszkańcami, którzy doskonale wiedzą jak zachowywać się w dżungli, która, na co dzień jest ich domem i gdzie znaleźć najlepsze miejsca na ryby. Podczas tej jednej z najtrudniejszych z naszych wypraw wędkarskich zapuścimy się daleko w amazońską dżunglę, po to, aby obozować nad rzeką, spać w hamakach wsłuchując się w odgłosy równikowego lasu, kąpać się w jej nurcie i odciąć się na jakiś czas od cywilizacji i co najważniejsze łowić ryby zarówno w dzień, a dla tych, którym mało także w nocy, takich, które nigdy nie widziały człowieka z wędką.

Surinam - położony jest nad Oceanem Atlantyckim w południowo wschodniej części Ameryki Południowej. Jego sąsiadami są Gujana, Gujana Francuska oraz Brazylia. Sieć rzeczna składa się z 7 głównych rzek i jest ukierunkowana na północ, do Oceanu Atlantyckiego. 90% terytorium pokrywają lasy deszczowe, do tej pory w dużej mierze niezbadane. Surinam nie jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym, a to z powodu stosunkowo słabo rozwiniętej bazy turystycznej i całe szczęście… Nie jedziemy tam, aby wylegiwać się na hotelowym leżaku, ale po to aby przeżyć wspaniałą wędkarską przygodę w tropikalnej dżungli. A oto nasz plan:

Dzień 1. Przylot do Paramaribo – stolicy Surinamu, transfer do hotelu (klimatyzacja, mały basen, pokoje 2 osobowe), czas wolny, zwiedzanie miasta

Dzień 2. Wyjazd o godz. 06:00 z hotelu klimatyzowanym busem, śniadanie po drodze, około 11:00 przyjazd do Witagron – wioski rybackiej, ostatniego punktu do którego można dotrzeć samochodem,
przesiadka na dużą łódź, płyniemy w pobliżu wodospadów Raleighfall na terenie tamtejszego rezerwatu, posiłek na łodzi, rozwinięcie pierwszego obozu (spanie w hamakach, lub szopie, podstawowa toaleta, kąpiel i mycie w rzece), kolacja, możliwe wędkowanie. Tutaj przejmują nas miejscowi przewodnicy. Od tego punktu także przesiadamy się na mniejsze łodzie, aby ruszyć na tereny już głęboko w dżungli.

Wodospady Raleigfall ulokowany w górnym biegu rzeki Coppename, jednej z ostatnich wielkich rzek na świecie, która pozostaje w stanie dzikim. W roku 2000 wodospad został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obszar samego parku narodowego to około 78.000 hektarów, które są domem dla około 350 gatunków ptaków i dziewięciu rodzajów małp.

Dzień 3. Śniadanie, ruszamy dalej w górę rzeki i jej dopływami w mniejszych łodziach wyposażonych w silniki, dołączają do nas lokalni przewodnicy, żegnamy się z cywilizacją (jakby to nie zwał), wkraczamy w zasadzie na niezamieszkałe obszary (telefon – tylko satelitarny) w poszukiwaniu najlepszych miejsc na ryby, wędkowanie, obiad na plaży nad rzeką, dalsza droga w górę rzeki, wędkowanie, rozbicie obozu nad rzeką, kolacja, nocleg: hamaki, kąpiel tylko w rzece. Możliwe połowy w nocy z łodzi.

Dzień 4-5. Śniadanie w drugim obozie, czas wolny, wędkowanie z łodzi lub brzegu, obiad, czas wolny, wędkowanie, do ustalenia z uczestnikami wyprawy i przewodnikiem. Obiad, kolacja, nocleg jak dnia poprzedniego, możliwe połowy nocne.

Dzień 6. Śniadanie, zwinięcie obozu drugiego, połów ryb, spływ łodziami w kierunki obozu pierwszego, posiłek na plaży w drodze powrotnej, przybycie do obozu pierwszego, kolacja, nocleg w obozie pierwszym.

Dzień 7. Śniadanie powrót do Witagron, posiłek we wiosce, powrót do Paramaribo, zakwaterowanie w hotelu

Dzień 8. Transfer na lotnisko, powrót do kraju. (W zależności od godziny wylotu – czas wolny, zakupy, zwiedzanie)

Kontakt: Irek Szatlach tel. +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl