Norwegia – wspaniałe ryby, luksusowe domki i nowoczesne kabinowe łodzie.

Nowy ośrodek wędkarski w północnej Norwegii położony na wyspie Seiland. Domki wędkarskie przeznaczone dla 4 wędkarzy oraz duży komfortowy dom dla 8 osób o wysokim standardzie usytuowane są tuż nad samym morzem, wspaniałe łowisko i znakomite nowoczesne łodzie z pełnym wyposażeniem, to propozycja dla wymagających wędkarzy. Ośrodek powstał w 2013 roku w jednym z najatrakcyjniejszych wędkarsko rejonów Norwegii. Znakomite, komfortowe warunki oraz łowiska sprawiają, że rezerwacji tutaj należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Aby sprostać oczekiwaniom wędkarzy ośrodek oprócz komfortowego zakwaterowania i łodzi oferuje także dodatkowe usługi, takie jak transfery z pobliskiego lotniska, wypożyczenie sprzętu lub kombinezonów wędkarskich, a także ze względu na to, że jest on prowadzony przez doświadczonych wędkarzy opiekę przewodnika wędkarskiego dla tych, którzy chcieliby z takiej opieki skorzystać. Na dużej łodzi można także wybrać się na wyprawę wraz z przewodnikiem na halibuta. Istnieje też możliwość połowienia w wodach słodkich na wyspie. Znajdziemy tutaj także osobne pomieszczenia do obróbki i mrożenia złowionych ryb, jak i sklep z produktami spożywczymi oraz akcesoriami wędkarskimi i pamiątkami.

Dodatkowo oprócz wędkarstwa morskiego, które jest główną atrakcją tego miejsca możemy również spróbować wędkarstwa w tutejszych górskich jeziorach nieopodal ośrodka. Jeżeli jesteście zmęczeni wędkowaniem na morzu lub pogoda nie pozwala na wyjście na połowy, stanowi to doskonałą alternatywę na spędzenie dnia. Głównymi gatunkami zamieszkującymi te jeziora są dzikie pstrągi i trocie oraz ryby z rodziny karpiowatych. Najbliższe z tych jezior jest oddalone o jakieś 15 minut marszu od bazy. Aby się tam wybrać będziecie potrzebować lekkiego spinningu lub zwykłej wędki i robaków, oczywiście można też próbować łowienia na muchę.

Połowy królewskiego kraba (Red King Crab)

Baza wędkarska zlokalizowana jest w północnej Norwegii, a to miejsce unikalne pod wieloma względami, między innymi jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie występuje populacja kraba królewskiego, który jak wiemy jest jednym z największych delikatesów serwowanych w najlepszych restauracjach świata. Tutaj, w tym magicznym miejscu możecie złowić go sobie sami (świeższego nie dostaniecie nigdzie na świecie). Przed wyruszeniem na morze wasz przewodnik wyposaży Was w nieduże klatki na kraby, pokaże miejsca, w których należy zrzucić pułapki i najlepiej po kilku dniach, jak będziecie wracali z morza podniesiecie je z powrotem i z dużym prawdopodobieństwem będą w nich żywe kraby. Po powrocie z łowiska ugotujcie je po prostu w morskiej wodzie, a na pewno nie będziecie chcieli już więcej kupować ich w supermarkecie. Najlepszym okresem na kraby jest czerwiec do października.

Połowy zimą.

Baza zlokalizowana jest nad brzegiem morza na dalekiej północy Norwegii. Dzięki ciepłemu prądowi norweskiemu, który jest odnogą największego prądu na świecie – zatokowego zwanego Golfsztromem wody morskie nigdy tutaj nie zamarzają, a temperatura jest wyższa niż mogłoby się wydawać studiując jedynie położenie geograficzne tego regionu. Dzięki tym unikalnym warunkom mamy tutaj możliwość wędkowania także w zimę (za wyjątkiem okresu nocy polarnej), gdzie możemy połączyć wędkarstwo morskie z łodzi oraz wędkarstwo podlodowe w tutejszych jeziorach. Nasi przewodnicy zawiozą tam Was na skuterach śnieżnych, lód na jeziorze, taki, który pozwala na bezpieczne łowienie oraz poruszanie się po nim na skuterze pozostaje na jeziorach średnio do 15-30 kwietnia.

Zakwaterowanie.

Znajdziemy tutaj dwa rodzaje zakwaterowania: duży komfortowy i nowoczesny dom dla 8 osób, mniejsze ale równie nowoczesne i komfortowe domki dla 4 wędkarzy. O komforcie świadczy chociażby to, że w obu przypadkach wędkarze mają do dyspozycji sauny na swój własny użytek.

Duży nowy i komfortowy dom przeznaczony dla 8 wędkarzy o powierzchni 98 m2. Do zbudowania tego domu użyto tylko ekologicznych materiałów, w większości drewna. Na jego zachodniej stronie znajduje się duży taras z widokiem na morze i fiord. Dom wyposażony jest w cztery dwuosobowe sypialnie, w prywatną saunę, w pełni wyposażoną kuchnię oraz dwie oddzielne toalety z prysznicami. Znajdziemy tutaj także zmywarkę do naczyń, pralkę, suszarkę, mikrofalówkę i duży stół. Salon z dużą sofą wyposażono w nowoczesny telewizor z wieloma programami telewizyjnymi, odtwarzacz DVD i darmowy Internet o wysokiej prędkości. Dom położony jest tuż nad morskim brzegiem (10m) i w odległości około 10-20 metrów od pirsu z łodziami. W bliskiej odległości znajduje się także pomieszczenie do obróbki i zamrażania ryb, suszarnia odzieży i obuwia dla wędkarzy oraz sklep.

Domki wędkarskie przeznaczone dla 4 osób o powierzchni 48m2, zbudowane w 2013 roku zapewniają wysoki standard gościom. Każdy z domków wyposażony jest w dwie podwójne sypialnie, prywatną saunę, w pełni wyposażoną kuchnię z dużym stołem oraz przestrzeń wypoczynkową z wygodną sofą oraz łazienkę z prysznicem i WC. Dodatkowe wyposażenie to: nowoczesny telewizor TV Sat, odtwarzacz DVD, szybkie WIFI, pralka, suszarka, mikrofala oraz zmywarka do naczyń. Domki usytuowane są w odległości około 20-30 m od brzegu i w takiej mniej więcej też odległości od pomostu z łodziami. W pobliżu znajdziemy też pomieszczenie do filetowania i obróbki ryb oraz chłodnie, a także suszarnie przeznaczoną dla wędkarzy, którzy chcieliby wysuszyć swoją odzież lub obuwie przed następnym wyjściem w morze. Każdy z domków posiada też taras z widokiem na fiord i morze. Do sklepu jest około 40-50 m.

Łodzie.

Corvet 600. 

Szybka, komfortowa i stabilna łódź typu Corvet 600 o aluminiowym kadłubie (dl. 6,3m, szer. 2,25m) wyposażona jest w benzynowy silnik marki Suzuki o mocy 90 HP. Jako urządzenia pomocnicze zainstalowano tutaj nowe urządzenie wielofunkcyjne marki LOWRANCE HDS 7” Gen 2 (GPS, echosonda, plotter) z multifunkcyjnym ekranem. Powyżej nadbudówki zamontowano profesjonalne uchwyty na wędki, które na pewno wpłyną na porządek na pokładzie i zapewnią bezpieczeństwo samym wędkom ale także i wędkarzom. Wygodna nadbudówka, pozwala na ogrzanie się w jej wnętrzu, zjedzenie czy wypicie czegoś ciepłego, ale także na zdrzemnięcie się podczas długich godzin wędkowania, zwłaszcza podczas polarnych nocy. Łódź ta przeznaczona jest dla 2 wędkarzy zwłaszcza podczas wypraw na halibuta.

Quicksilver Pilothause PH755

Podstawą na morzu jest bezpieczeństwo, komfort i dobrze wyposażona łódź.Oferujemy komfortową, bezpieczną i bardzo wygodną łódź do wędkowania na morzu Quicksilver Pilothause PH755, wymiary łodzi to: długość 7,39m, szerokość 2,83m. Ten model łodzi pochodzi z roku 2015 i został wyposażony w mocny, a zarazem ekonomiczny silnik Suzuki, o mocy 175 HP. Ponadto łódź wyposażona jest w multifunkcyjny system Lowrance HDS 7” Gen 2 (GPS/plotter, echosonda 3D SCAN pozwalający na bardzo realistyczne namierzanie nie tylko samych ryb, ale także odtworzenie w sposób bardzo obrazowy charakterystyki dna), ponadto dla bezpieczeństwa zamontowano AIS – system bezpieczeństwa na morzu oraz radio VHS, a uchwyty na wędki pozwolą na zachowanie porządku na pokładzie. Duża kabina na łodzi pozwala na ogrzanie się oraz odpoczynek podczas długiego wędkowania. Łódź przeznaczona jest dla 3-4 wędkarzy.

Beneteau Barracuda 7

Solidna, komfortowa i bezpieczna łódź, to podstawa. Beneteau Barracuda spełnia wszystkie te warunki, duża 7,14m i 2,72m szerokości zapewnia jej stabilność , przestrzeń i komfort dla 3-4 wędkarzy. Znakomity ekonomiczny i mocny motor Suzuki o mocy 140 HP to przede wszystkim bezpieczeństwo ale i szybka możliwość przemieszczania się po łowisku. Natomiast system LOWRANCE HDS 7” z funkcją 3D Scan umożliwia nie tylko łatwą i obrazową nawigację po tutejszych wodach ale także doskonały wgląd na to co dzieje się pod łodzią w danym momencie. Nad nadbudówką zamontowano niezależnie od uchwytów na burtach, profesjonalny stojak na 4 wędki, co na pewno zapewnia większe bezpieczeństwo na pokładzie ale także chroni nasz sprzęt przed uszkodzeniem. Nadbudówka natomiast jest doskonałym miejscem, aby schronić się przed wiatrem, ogrzać się lub po prostu zdrzemnąć.