Domki wędkarskie Norwegia w pobliżu Bergen. Tutaj można łowić nawet zimą.

Sześć domków w pobliżu fiordu powyżej Bergen w Norwegii – wędkowanie przez cały rok – u nas fiordy nie zamarzają, a ryby zimą biorą jeśli nie lepiej, to co najmniej tak samo jak przez resztę roku. Polska obsługa na miejscu, łódź 15” z silnikiem 15 PS w cenie wynajęcia domku, większe łodzie 22-26” z silnikami 33-66 PS do wynajęcia. Poza typowymi dla Norwegii gatunkami poławianymi w tutejszych fiordach, w okolicy jest kilka jezior, w których można łowić pstrągi, najbliższe znajduje sie w 5 minutowej odległości od naszej kei. Kartę wędkarska kupuje sie na stacjach benzynowych ,opłata tygodniowa wynosi 120 Nok.  Wszystko podzielone jest na strefy i dana karta obowiązuje w danej strefie która obejmuje kilka okolicznych jezior. W naszej komunie są dwie takie strefy.

Jeśli ktoś jest zainteresowany połowem łososia to najbliższa typowo łososiowa rzeka znajduje sie dokładnie o godzinę jazdy samochodem – bardzo łatwy dojazd. Polowy łososia odbywają się od czerwca do 15 sierpnia. Wzdłuż rzeki rozmieszczone są oznaczone punkty dla wędkarzy, w zależności od lokalizacji za kartę z pozwoleniem na połów płaci sie od 500 do 900 Nok za dobę. Jest to oplata za miejsce za dwie osoby. Każde stanowisko wędkarskie ma zadaszoną wiatę, wędkowanie rozpoczyna sie o godzinie 18-stej i trwa do godziny 17stej następnego dnia.
         Dla wielbicieli wędrówek po górach istnieje tutaj mnóstwo możliwości, w okolicy znajduje sie kilka dobrze oznaczonych tras, szczyty maja wysokość około 300 - 400 m npm. Jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć słynne Preikestolen to jest to jednodniowa wyprawa, dojazd zajmuje w jedna stronę około 3 godzin i płynie sie dwoma promami. Widoki po drodze są przepiękne wiec podróż na pewno nie jest męcząca ani nudna.
         Można też wybrać sie w jednodniową podróż podczas której można zobaczyć  cudowne wodospady, lodowiec, ,dojechać do przepięknego Hardangerfjor i wrócić do nas zataczając koło, czyli nie wraca sie ta samą trasą. Krajobraz jest bardzo zróżnicowany od wodospadów, fiordu po nizinę  obsadzoną drzewami owocowymi, wiosną jak wszystko kwitnie widoki są przepiękne. Możliwości i kombinacji jest kilka w zależności od tego  co chcielibyście Państwo zobaczyć.

Domek nr 1
 
To domek najmniejszy, mogą w nim spać maksimum4 osoby, posiada salon z kuchnią, łazienkę, sypialnię na dole(2osobowa) i aneks sypialny na górze. Domek posiada kominek.
 
Domek nr 2
 
W tym domku można zakwaterować 8 osób, na dole znajdują sie dwie sypialnie -2 i 3 osobowa, łazienka, salon z kuchnią i sypialnia na górze dla 3 osób plus dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z zamrażalnikiem. Posiada kominek.
 
Domek nr 3 jest domkiem bliźniaczym numeru 2.
 
Domek nr 4 jest największy i może w nim spać do 9 osób, na dole dwie 2 osobowe sypialnie, salon z kuchnią, łazienką, sypialnia na górze dla 4 osób i dodatkowy pokój w podpiwniczeniu dla 2 osób plus pomieszczenie gospodarcze z zamrażalnikiem. Domek posiada kominek.
 
Domek nr 5 wybudowany w 2010 może pomieścić 8 osób. Dwie sypialnie 2 osobowe na dole, salon z kuchnią(ogrzewanie podłogowe), łazienka ,sypialnia na górze dla 4 osób. Plusem tego domku jest dodatkowa toaleta umieszczona w domku gospodarczym. Jako jedyny nie posiada kominka.
 
Domek nr 6 wybudowany w 2011 roku może również pomieścić 8 osób. Na dole są dwie 2 osobowe sypialnie, salon z kuchnią(ogrzewanie podłogowe), łazienka, na górze sypialnia dla 4 osób. Posiada kominek, jest również domek gospodarczy.
 
 
Wszystkie domki oprócz domku nr 1 wyposażone są w zmywarki. Każdy domek posiada dodatkowe zamrażarki. Kuchnia jest w pełni wyposażona min. w ekspres do kawy, mikser, toster, czajnik elektryczny plus garnki, patelnie. W łazienkach zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. Wszystkie kuchenki elektryczne posiadają piekarniki. W każdym domku jest pralka. Kominki są zamknięte i poza ogrzewaniem elektrycznym stanowią dodatkowe ogrzewanie i jednocześnie podnoszą urok domku. Turyści często z nich korzystają -nawet latem. Na miejscu za niewielką opłatą można zakupić drewno. Na tarasach znajdują sie duże stoły, wygodne krzesła i grill.