Meksyk – wspaniałe miejsce na wędkarskie wyprawy przez cały rok

 

Meksyk, Półwysep Jukatan i jego wspaniała skąpana w słońcu riviera, to miejsce które jest celem wyjazdów turystów z całego świata. Oprócz wspaniałych plaż, podzwrotnikowego klimatu miejsce to jest oczywiście jednym z najlepszych, aby zakosztować niezapomnianej wędkarskiej przygody. Dzięki prądom pomiędzy właśnie Półwyspem Jukatan, a Wyspą Cozumel panują tutaj doskonałe warunki dla wielu wspaniałych gatunków ryb, które to są celem wypraw wędkarzy z całego świata.

Ryby i sezon wędkarski.

Sezon wędkarski trawa tutaj nieprzerwanie w zasadzie przez cały rok, co nie zawsze pokrywa się z sezonem urlopowym i co za tym idzie cenami zakwaterowania. Jest to nie ukrywam z korzyścią dla nas wędkarzy. Najniższe ceny kwater występują w niskim sezonie pomiędzy marcem a grudniem, który to okres jest znakomitym na uprawianie wędkarstwa. Przez cały rok poławia się tutaj Barracudy, Wahoo, Tuńczyki, czy też wielkie makrele Kingfish. Najlepszy sezon na tzw. billfish czyli oceaniczne giganty takie jak żaglice, Mahi Mahi, białego i niebieskiego marlina to wiosna i lato. To oczywiście nie wszystko, ponieważ łowimy tutaj różnymi metodami takimi jak trolling, łowienie na głębinach oraz spinning na płyciznach, dlatego też ilość możliwości, a co za tym idzie egzotycznych gatunków jest znacznie większa. Dodatkową atrakcją może być na pewno także nurkowanie w tutejszych wodach, dające możliwość bezpośredniego obcowania z tutejszą fauną. To wszystko możliwe jest podczas wyprawy na ryby, ponieważ kapitan jest doskonałym nurkiem, a sprzęt jest dostępny na łodzi.

 
 
 
 

Metody połowu i łodzie.

W pełni wyposażone szybkie łodzie przeznaczone do połowów wędkarski dostosowane do obsługi 4 lub 6 wędkarzy. Profesjonalny sprzęt wędkarski marki Penn i Shimano, pełny zakres przynęt wędkarskich do połowów wielkich ryb. Profesjonalna załoga – kapitan zaczynał tutaj w wieku 6 lat łowić ryby ze swoim ojcem rybakiem i zna te wody jak nikt inny.

Dodatkową atrakcja może być nurkowanie w tutejszych łodziach jako znakomita przerwa w połowach. Kapitan łodzi jest znakomitym nurkiem, a wyposażenie do nurkowania znajduje się na łodzi.

Głównym sposobem wędkowania jest trolling oraz połowy denne z zastosowaniem różnego rodzaju przynęt, także naturalnych. Do tych dwóch rodzajów  wędkowania załoga zapewnia sprzęt i przynęty. Można jednak nie ograniczać się do tego rodzaju wędkowania ale rozszerzyć je o jogging oraz typowy spinning z zastosowaniem swoich przynęt i sprzętu, który to daje doskonałe efekty na płyciznach i zatokach i pozwala na łowienie zupełnie innych egzotycznych gatunków ryb występujących obficie na tych wodach.

Zakwaterowanie.

Bardzo duża różnorodność zakwaterowania blisko przystani z łodziami pozwala na zaproponowanie bazy noclegowej zgodnie z oczekiwaniami. Od luksusowych resortów w wersji All inclusive, poprzez tańsze ale też na utrzymane na znakomitym poziomie mniejsze hotele po luksusowe wille lub komfortowe apartamenty z kuchnią lub aneksem kuchennym, tarasem, grillem i nierzadko z basenem,  położone w atrakcyjnych miejscach blisko plaży. Zapewniamy też transfery z i na lotnisko. Wszystko zależy od Waszego wyboru i preferencji. 

Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach

phone: +48 534-628-458  e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl

Meksyk - wyprawy wędkarskie