Kuba – wyprawy wędkarskie.

 

Kuba – wyspa jak wulkan gorąca, chciałoby się zacytować słowa tej znanej piosenki. Jednak Kuba to nie tylko tropikalny raj i miejsce zupełnie wyjątkowe turystycznie, to także raj dla wędkarzy. To właśnie tutaj Hemingway napisał „Starego człowieka i morze” – niesamowitą historię starego rybaka i jego walki z rybą życia – wielkim marlinem, to właśnie tutaj przyjeżdżają wędkarze z całego świata aby poławiać wielkie tarpony w krystalicznie czystych wodach metodą „na upatrzonego”. Mało jest rzeczy, które można porównać z atakiem tej srebrnej torpedy na prowadzoną w tych przejrzystych wodach przynętę.

Ponieważ pamiętamy zawsze o wędkarskim aspekcie naszych wypraw stworzyliśmy programy, które pozwolą zakosztować uczestnikom zarówno połowów morskich na głębokich wodach zatoki, jak i na płyciznach, czy kubańskich rzekach. Kuba to raj nie tylko dla muszkarzy ale także dla spinningistów, czy amatorów typowo morskiego łowienia. Zawsze oferujemy opiekę lokalnych przewodników wędkarskich, którzy doskonale znają tamtejsze wody oraz metody połowów tamtejszych gatunków.

Sezon wędkarski w zasadzie trawa tutaj cały rok, jednak dla większości łowisk najlepszym okresem jest okres od października do czerwca.

Poławiane gatunki ryb na Kubie (główne): tarpon, graniki, karanksy, ostroboki wiele innych gatunków  

Podczas całej wyprawy będziecie Państwo cały czas pod opieką profesjonalnego przewodnika, już od przylotu na lotnisko, poprzez zwiedzanie, wędkowanie, aż po Wasz wylot z samej Kuby.

Kuba to oczywiście nie tylko wędkowanie ale także kraj, który oferuje turystom całą masę dodatkowych atrakcji, z których trzeba po prostu skorzystać. Od wycieczki niesamowitymi amerykańskimi samochodami, które gdzie indziej stanowią przedmiot westchnień kolekcjonerów i kosztują krocie, a tutaj pełnią rolę „zwykłych” taksówek, poprzez nurkowanie, zwiedzanie fabryki słynnych kubańskich cygar, czy wreszcie delektowanie się tutejszymi wymyślnymi drinkami na tarasie z widokiem na plażę.  Można by wymieniać jeszcze wiele takich miejsc i atrakcji ale każdy może to zrobić według własnego uznania i wybrać swoje preferencje.   

Wszystkie programy zakładają udział co najmniej dwóch osób lub ich wielokrotności oraz pobytu co najmniej 7 dniowego. 

Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach tel. 48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl