która zaczyna się wraz z
zejściem z trapu samolotu i kończy się wraz z wylotem z Kamczatki. Dzika
oddalona od cywilizacji rzeka pełna ryb i jednocześnie komfortowa baza w
totalnej głuszy. Polski przewodnik od Warszawy do Warszawy.
Podczas wyprawy wypoczywacie w absolutnie niezamieszkałym, dzikim obszarze, otoczeni niczym nie skażoną przyrodą. W obrębie 200 km od bazy nie ma żadnych oznak współczesnej cywilizacji.
Przepiękna górska rzeka, o szybkim nurcie, z wieloma jamami, kryjącymi okazowe ryby, tylko Wy, ryby i nieskazitelna przyroda Kamczatki, jednocześnie nie pozbawiając się wysokiego komfortu w nowej bazie przygotowanej specjalnie dla wędkarzy.
Znakomity i doświadczony personel będzie się Wami opiekował podczas całego pobytu aż do trapu samolotu, a wyposażenie samej bazy oraz łodzie, środki transportu, a skończywszy na tutejszych łajkach jest na najwyższym poziomie.
Na samej rzece występują wszystkie gatunki łososia pacyficznego, nie ma tutaj żadnego przemysłu i kłusowników, z dala od wszelkiej działalności człowieka, dlatego też ryba trze się tutaj o rybę.
Sama baza wędkarska, wyposażona jest w we wszystkie możliwe techniczne udogodnienia, dlatego też wędkarze maja unikalną okazję cieszyć się dziką przyrodą i jednocześnie wypoczywać w maksymalnym komforcie.
Podczas wyprawy będziecie mogli zobaczyć na własne oczy jak łososie z rzeki, w której łowicie przeskakują skalne progi lub to jak do tej pory żują rdzenni mieszkańcy tych okolic – Ewenki, którzy do dnia dzisiejszego zachowali swoją odrębność kulturową i żyją tak jak dawniej.
Dobre jedzenie to rzecz ważna, dlatego też w bazie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, którą zawiaduje kucharz z wieloletnim stażem. Różnorodne menu, które może być zmieniane na życzenie na pewno zaspokoi Wasze gusty. Podczas wędkowania, z reguły nie wracamy na obiad i posiłek przygotowywany jest nad rzeką przez przewodnika. Z reguły jest to słynna ucha, ryba smażona, pieczona, na rożne sposoby lub sashimi, a może kawior lub coś zupełnie innego, oczywiście ryby pochodzą z naszych połowów.
Pierwszy dzień wyprawy, zaczyna się do lądowania na Kamczatce. Tutaj już nie ma odprawy paszportowej, dlatego też czekamy tylko na bagaż i spotykamy się z ekipą z bazy. Wsiadamy do samochodów i w drogę. W pierwszym etapie mamy do przejechania około 350 km komfortowym minibusem. Jednak po drodze czeka nas niespodzianka – odświeżająca kąpiel w źródłach termalnych, których tutaj tak wiele. Podróż w pierwszym etapie trwa około 4-5 godzin. W tym czasie powinniśmy dotrzeć do hotelu, który znajduje się na drodze do naszej bazy. Po dotarciu do hotelu i rozlokowaniu w pokojach urządzamy spotkanie z naszymi przewodnikami.
Drugi dzień wyprawy. Po śniadaniu samochodami terenowymi udajemy się już na rzekę. Po drodze zatrzymamy się koło źródeł z mineralnymi wodami i za kilka godzin jesteśmy nad rzeką. Pozostaje jedynie około 15 minutowa przeprawa na łodziach z silnikami strumieniowymi (takie najlepiej sprawdzają się na tych dzikich rzekach) i jesteśmy na miejscu.
W bazie do Waszej dyspozycji jest szef kuchni oraz przewodnik. Nowoczesna baza jest zaopatrzona we wszystko, co powoduje, że jak na te dzikie przecież miejsce możemy czuć się niebywale komfortowo. W każdym z pokoi są łóżka z pościelą, piecyk do ogrzewania i elektryczność. Do dyspozycji gości jest też suszarnia na mokrą odzież, prysznice, toalety, bania, weranda i salon, gdzie miło można spędzić czas ze wszystkimi. W kuchni można także po połowach przygotować samemu swoją rybę na BBQ lub w każdy inny sposób.
6 dni wędkowania na dzikiej rzece. Typowy dzień połowów wygląda następująco: rano śniadanie i wyjazd z przewodnikiem na ryby. Codziennie wraz z przewodnikiem na łodzi ekipa wyrusza w górę lub w dół rzeki, w zależności od ustaleń. Połowy odbywają się w zasadzie cały dzień bez powrotu do bazy. Tam, nad rzeką przewodnik na ognisku przygotowuje posiłek dla grupy. Wieczorem powrót do bazy i kolacja, przygotowana przez kucharza.
Na Kamczatce żyją też jej rdzenni mieszkańcy, którzy zachowali swoje tradycje, język i dawny styl życia. Na rzece, na której będziemy łowić mieszkają Ewenki – dawny lud Kamczatki. Żyje tutaj sześć rodzin liczących po kilka osób. Żyją oni w całkowitej izolacji, z dala od cywilizacji, do najbliższej wsi wyprawiają się na koniach, a droga zabiera im około trzech dni. Zajmują się tak jak kiedyś polowaniem, rybołówstwem i zbieractwem.
Wizyta w pobliżu wodospadu, gdzie można obserwować wędrówkę łososia w gorę rzeki stanowi nieodłączny element wyprawy i okazję do zrobienia wspaniałych zdjęć.