Tajlandia – wyprawa wędkarska z polskim przewodnikiem.

Wędkarska wyprawa życia do Tajlandii - tutaj łowimy wielkie ryby przez cały rok !

Tajlandia to turystyczny raj, o tym wie niemal każdy, nawet ci którzy nigdy tutaj nie byli. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to także raj dla wędkarzy.

W Tajlandii znajduje się wiele łowisk, na których w jeden dzień możemy rozkoszować się holem wielkich ryb z niemal każdego zakątka świata. Może to być na przykład legendarna arapaima z dorzecza Amazonki, niszczuka krokodyla z Ameryki Północnej, czy wielki karp syjamski, marzenie każdego karpiarza. A wszystko to może się zdarzyć na jednym łowisku w ciągu jednego dnia. Aby złowić taką różnorodność gatunków i ryby o takiej wielkości w normalnych warunkach musielibyśmy przemierzyć tysiące kilometrów i prawdopodobnie kosztowałoby nas to nie tylko worek gotówki ale i lata poszukiwań i prób.

W Tajlandii, dzięki tropikalnemu klimatowi oraz pracy tutejszych hodowców i pasjonatów na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele fantastycznych łowisk, w których wodach zgromadzono i hoduje się dziesiątki gatunków ryb z całego świata. Nie znajdziemy nigdzie indziej takiego bogactwa gatunków i okazów jak właśnie tutaj.

Problem polega na tym, że jak to zwykle bywa w takich sytuacjach nie każde z tych wielu łowisk oferuje to co obiecuje. My odwiedziliśmy wiele z takich łowisk i wybraliśmy dla Was najlepsze pod względem wędkarskim, infrastruktury i komunikacji.

Chcielibyśmy zaprosić Was na wyprawę po najlepszych łowiskach Tajlandii i jest to jeden z nielicznych kierunków, na którym możemy udzielić gwarancji, że niemal każdy dzień, będzie waszą kolejną wędkarską życiówką. W wyprawie tej mogą uczestniczyć zarówno doświadczeni wędkarze ale także całkowici amatorzy, chcący zakosztować zmagań na miarę wędkarskiego wyczynu. Nie musicie martwić się ani o nieznajomość języka, ani o sprzęt czy transport, wystarczy chcieć, a my zadbamy o resztę. 

Oto przykładowy plan wyprawy, podczas której odwiedzimy trzy różne łowiska, a wszystko po to aby zakosztować prawdziwie wędkarskiej przygody, na całkowicie różnych akwenach, a każdy z nich ma co innego do zaoferowania. 


Pierwszego dnia spotykamy się na lotnisku w Warszawie i odlatujemy do Bangkoku.

Następnego dnia lądujemy w stolicy Tajlandii z reguły w godzinach przedpołudniowych, na lotnisku oczekuje na nas klimatyzowany minibus, który odwozi całą grupę wraz z przewodnikiem do hotelu. Po odświeżeniu się czas wolny, program jest do ustalenia, w zależności od preferencji uczestników. Nocleg w hotelu.

Naszego drugiego dnia w Tajlandii, rano wyjeżdżamy na łowisko położone niedaleko Bangkoku, słynące z wielkich sumów, których waga może dochodzić do grubo ponad 100 kg. Są to ryby o niesamowitej wytrzymałości, z którymi walka może trwać nawet kilka godzin. Oczywiście wielkie sumy to nie jedyna atrakcja tego miejsca, znajdziemy tutaj także wiele innych gatunków, które zaskoczą na pewno nawet doświadczonego wędkarza. Oprócz sprzętu i instruktorów wędkarskich do dyspozycji są tutaj specjalne bungalowy, gdzie można doskonale odpocząć po wyczerpującej walce z wielką rybą lub dokuczliwym skwarem.Po zakończonym wędkowaniu wracamy do Bangkoku na nocleg. Na tym łowisku spędzimy dwa dni i będzie to doskonała rozgrzewka przed następnymi łowiskami.

Po drugim dniu łowienia, przenosimy się nico dalej od Bangkoku, wieczorem docieramy do hotelu, aby rano rozpocząć następny etap naszej wędkarskiej przygody. Łowisko, na którym się znajdziemy oferuje niezliczone bogactwo pod względem zarówno ilości, wielkości, jak i różnorodności gatunków ryb. Na tym akwenie zgromadzono ryby dosłownie z całego świata. Od wielkich karpi syjamskich, których waga dochodzi nawet do 100 kg, arapaimy o wadze ponad 100 kg, czy wielkie sumy zwane pangazami, których waga w tym akwenie może sięgać nawet 180 kg. Nasz rekord to 148 kg! Tutaj także spędzimy dwa dni, nocując w lokalnym hotelu.

Po dwóch dniach wędkowania na tym niesamowitym łowisku, przenosimy się na następne. Tutaj warunki i otoczenie są zupełnie inne. Akwen jest znacznie większy i bardziej naturalny, z zatokami, trzcinowiskiem, co umożliwia przemieszczanie się z wędką i znalezienie dla siebie najodpowiedniejszego stanowiska na wędkowanie. Hitem tego akwenu są pochodzące z dorzecza Amazonki sumy czerwono ogonowe, które ze względu na ich ubarwienie i niezaprzeczalną urodę stanowiłyby ozdobę każdego akwarium, gdyby nie ich wielkość i siła. Poza tym można tutaj liczyć na prawdziwie rekordową arapaimę, suma z Mekongu, czy groźną o niesamowitych zębach niszczukę krokodylą. To oczywiście tylko główne gatunki, bo nie sposób wymienić wszystkich. Takim przyłowem, może być tutaj na przykład wężogłów – ryba o niesamowitej sile i zajadłości, której branie może dosłownie wyrwać wędkę z rąk. Tutaj także planujemy dwa dni wędkowania.

W sumie podczas standardowej wyprawy spędzamy sześć pełnych dni na wędkowaniu i odwiedzamy trzy łowiska, które naszym zdaniem są najlepsze pod względem wędkarskim i dają przegląd tego wszystkiego co najlepsze, jeżeli chodzi o wędkowanie w Tajlandii.Są to te same łowiska, na których nakręciliśmy trzy filmy z nieodżałowanym Jurkiem Biedrzyckim do jego autorskiego programu Taaaka Ryba, który był emitowany w telewizji Polsat, a które można zobaczyć pod tym linkiem:

https://www.ipla.tv/wideo/wiedza/Taaaka-Ryba/2270/Taaaka-ryba-Odcinek-168/f9c0b47b99722fb9c800cd802034fa68?page=6

Mam nadzieję, że wyprawa ta da każdemu możliwość nie tylko złowienia okazowych egzotycznych ryb ale także poznać Tajlandię taką jakiej nie znajdziecie w przewodnikach, z jej wspaniałą kuchnią, zabytkami i atrakcjami.

Kontakt w sprawie wyprawy:

Marcin Szatlach

marcin@wyprawawedkarska.pl

Tel. +48791 305 480