SAFARI WĘDKARSKIE, czyli popping, spinning, trolling i jigging na Morzu Czerwonym 

7-dniowa wyprawa, w tym 6 dni/6 nocypobytu i wędkowania na wodach Morza Czerwonego. Do dyspozycji statek baza wędkarska z jednym z najlepszych przewodników wędkarskich, z której wędkujemy różnymi metodami, na której też śpimy i spożywamy posiłki.

Jednostka jest przystosowana do łowienia rożnymi metodami i wyposażona w GPS, echosondę, radio, kamizelki ratunkowe, kuchnię z profesjonalnym kucharzem, messę, łazienki, kabiny dla wędkarzy. Łowienie odbywa się własnym sprzętem (istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą), codziennie w innym miejscu, różnymi metodami na poppery morskie i woblery, metodą trollingową na woblery, na pilkery (vertical jigging i slow jigging) a nocą na filety rybne oraz pilkery fluoroscencyjne.


Egipt i Morze Czerwone to chyba najbliższy z kierunków wędkarskich, na którym możemy liczyć na wspaniałe egzotyczne wędkowanie morskie. Wielość wysepek i raf gwarantuje tutaj mnogość i różnorodność rybnego potencjału. Łowi się tutaj w zasadzie przez cały rok. Tutaj w zależności od sezonu zmieniają się jedynie gatunki ryb i co za tym idzie metody ich połowu, jednak zawsze możemy liczyć na dobre rezultaty.

Program wyprawy:

Wylot z Warszawy bezpośrednim czarterem. Odbiór z lotniska przez ekipę przewodnika i transferdo portu, około 0,5 godziny jazdy busem. Zakwaterowanie na pełnomorskiej dużej łodzi-bazie, szykowanie sprzętu, kolacja i nocleg w kabinach. Następnego dnia rano po śniadaniu rozpoczęcie łowienia. Przez 6 dni łowimy codziennie od rana do obiadu i potem od obiadu aż do zmierzchu, a dla chętnych jeszcze łowienie nocne.

Przemieszczamy się na mało eksploatowane wody z ogromną ilością wysp, podwodnych raf/górek, przy których gromadzi się wiele okazów ryb morskich. Codziennie łowimy i śpimy w innym miejscu na morzu. Łowimy w miejscach, gdzie jest znikoma presja wędkarska.

Nie wracamy na noc do portu.

Nastawiamy się na łowienie serioli, barakudy, karanksa olbrzymiego (GT), różnych gatunków tuńczyków, wahoo, makreli królewskiej, granika, grouperów, karanksów niebieskopłetwych, żółtopłetwych, koryfeny, red snapera, rekina, żaglicy,bonito, belony i innych drapieżników.

Istnieje możliwość snurkowania i nurkowania na rafach.

Noclegi na morzu: łódź jest wyposażona w 4 dwuosobowe kabiny oraz łazienki z prysznicem. Posiada kuchnię, zadaszony taras do odpoczynku oraz obszerny pokład główny i przestronną messę do spożywania posiłków. Jest przystosowana do wędkarstwa morskiego. Pełne wyżywienie na łodzi, bardzo smaczne, obfite kilkudaniowe posiłki przygotowywane przez profesjonalnego kucharza. Możliwość konsumpcji złowionych ryb, przygotowywanie tatara czy sashimi.

Metody połowu ustalamy z przewodnikiem. Łowimy także w nocy (dla chętnych na filety i fluoroscencyjne pilkery), wtedy uaktywnia się sporo ryb drapieżnych. Powrót do portu szóstego dnia łowienia.

Po lunchu pakowanie sprzętu i transfer do hotelu 4* w pobliżu portu. Kolacja, nocleg i śniadanie w hotelu. Potem transfer na lotnisko iwylot do Polski.

Cena uczestnictwa jest zależna od liczby osób biorących udział w wyprawie. Grupy 4-6 osobowe.

Koszt przelotu czarterem do Hurghady wynosi około 1300 -1500 zł (cena uzależniona od biura podróży organizującego przelot). Bilety nabywamy możliwie jak najszybciej po skompletowaniu składu grupy uczestników.

W pakiecie wędkarskim zawarte są wszystkie transfery od momentu wylądowania w Hurghadzie aż do powrotu na lotnisko, pełne wyżywienie na łodzi-bazie podczas 6 dni łowienia, opieka profesjonalnego przewodnika, butelkowana woda pitna i napoje gorące na statku bez ograniczeń,cena licencji na połów ryb, opłaty portowe, koszty paliwa do łodzi, podstawowe indywidualne ubezpieczenie od kosztów leczenia i NW (zapewnione w cenie biletu lotniczego).

Pakiet nie zawiera kosztów wizy egipskiej kupowanej na lotnisku po przylocie (ok. 30 USD), ewentualnego dodatkowego wyżywienia podczas podróży, dodatkowych napojów chłodzących – softdrinków/piwa podczas rejsu, wydatków osobistych, napiwków dla przewodnika i personelu pomocniczego (sugerowane napiwki co najmniej 50 EURO/uczestnik).

Ważne : Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu.