Wędkarstwo Chorwacja. Wyprawa na prawdziwe wędkarskie Big Game na Adriatyku. Tuńczyki, rekiny, mieczniki i inne.

Jako jedni z pierwszych w Polsce odkryliśmy uroki chorwackiego Big Game, to dało nam możliwość wyboru dla Państwa najlepszych tutejszych skiperów gwarantujących sukces wyprawy na rybę życia -kilkudziesięcio kilogramowego tuńczyka. Od kilku lat dla naszych klientów organizujemy wyprawy wędkarskie do Chorwacji, dlatego też możemy Państwu zagwarantować wybór najlepszych łowisk i okresów połowowych. Jezera to jedno z najlepszych miejsc na wędkarskie big game, jest ono od dawna dobrze znane w całej Europie jak również na świecie. To tutaj właśnie są najbogatsze obszary połowowe (Blitvenica, Žirje i Kornati), które są bardzo obfite w ryby różnych gatunków, a przede wszystkim tuńczyka błękitnopłetwego. To w Jezera, mieści się SRD Punta Rata, znana w świecie wędkarskim marina, która czyni go wyjątkowym i jedynym ośrodkiem tego sportu na tym obszarze, które regularnie organizuje międzynarodowe duże zawody wędkarskie w połowach big game pod patronatem IGFA (International Game Fish Assotiation), w których bierze udział wiele dużych łodzi i załóg z całego świata, co daje gwarancje dobrego wyboru właśnie tego miejsca dla udanych połowów morskich olbrzymów. Dlatego, właśnie wybraliśmy dla Państwa to, a nie inne miejsce w Chorwacji. Miejsce to skupia także najlepszych kapitanów zrzeszonych w IGFA, od lat łowiących na tych wodach i zdobywających najwyższe lokaty na międzynarodowych zawodach Big Game. Naszym zdaniem zawsze warto uczyć się od najlepszych i wydając w końcu niemałe pieniądze na naszą pasję, mieć gwarancję usług na najwyższym poziomie.

Co możemy złowić, czego możemy się spodziewać i kiedy wędkując w Chorwacji ?

W Chorwacji podczas typowego wędkarskiego Big Game polujemy przede wszystkim na takie gatunki jak: tuńczyk błękitnopłetwy, tuńczyk długopłetwy, rekin, miecznik i dorada oraz kilka innych gatunków. nasi kapitanowie są doskonałymi specjalistami w wielu sposobach łowienia na tych wodach, zarówno w połowach w tzw. smudze zanętowej, vertical jigging, trolingu, czy połowach dennych. To właśnie elastyczność, połączona z doświadczeniem dawała im najwyższe miejsca na podium podczas zawodów wędkarskich.  

Sezon wędkarski zaczyna się od końca marca, początku kwietnia od połowów małego tuńczyka (10-15kg), który w tym okresie skupia się w ławice i jest go sporo. To okres naprawdę bogatych połowów, nie tylko tego gatunku ale i pozostałych. Od końca maja i początku czerwca zaczyna się okres polowania na rekiny (rekin błękitny, rekin młot). Początek czerwca to czas tuńczyka błękitnopłetwego, czyli polowania na wielką zdobycz o średniej wadze 70-80kg z rekordowymi nawet do 300kg. Ryba ta w tym okresie podąża za stadami mniejszych tuńczyków albacora o średniej wadze 10-15 kg, to także dobry sezon na doradę i trwa on do listopada, a nawet do początku stycznia.  Tak z grubsza wygląda charakterystyka połowów, jednak jak zawsze wynik zależy od wielu czynników.Posiadamy stały kontakt z naszymi szyprami i na bieżąco monitorujemy sytuacje na łowiskach.


Znakomite łodzie wędkarskie, wraz z najlepszymi szyprami zapewnią nam sukces na wyprawie oraz pełne bezpieczeństwo. Na wszystkich łodziach znajduje się profesjonalny sprzęt wędkarski oraz zanęta i wszystkie niezbędne przynęty. Koszt wyprawy wędkarskiej zależy do wielu czynników, takich jak wyposażenie łodzi, sezonu wędkarskiego oraz co tu ukrywać doświadczenia samego szypra. My zgodnie z nasza dewizą od lat współpracujemy tylko z najbardziej doświadczonymi z chorwackich skipperów. Nie polecamy jednak wypraw jednodniowych, oraz z niedoświadczonymi skiperami, zazwyczaj namawiamy do wyjazdów 7 dniowych, w tym 5 wyjść w morze i 2 dni odpoczynku lub przerwy w wypadku złej pogody. Z doświadczenia wiemy, że wyjazd w tym trybie gwarantuje sukces wyprawy i daje wędkarzom możliwość zakosztowania prawdziwego Big Game i zmierzenia się z prawdopodobnie rybą życia. Pamiętajcie, Chorwacja to najbliższe i najtańsze prawdziwe wędkarstwo typu Big Game.   


Podczas naszych wypraw zapewniamy oczywiście zakwaterowanie, bądź to u naszego szypra lub do wyboru zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

Kontakt: Irek +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl

Wędkarstwo Big Game w Chorwacji