Kanada – jesiotr, łososie.  


Połowy jesiotra i łososia w Kanadzie 

- nie wymagają rekomendacji. Od wielu lat cieszą się one niesłabnącą popularnością zarówno wśród samych Kanadyjczyków jak i wędkarzy z całego świata, co sezon odwiedzających tamtejsze łowiska. To właśnie tam mamy największą szansę na walkę ze współcześnie żyjącym dinozaurem, rybą która nie zmieniła się od setek tysięcy lat, która jest jednocześnie największą rybą słodkowodną Ameryki Północnej. Waleczność i widowiskowość podczas holu tej ryby sprawiają, że jej połowy uważane są za jedne z najbardziej ekscytujących na świecie.

Gatunki łososia w Kanadzie.

Drugim celem naszej wyprawy są łososie. Do wielu rzek w tym rejonie co roku wchodzą miliony sztuk łososia, są to tzw. ciągi łososiowe, które tutaj są uważane za jedne z największych na świecie. W rejonie występuje okresowo pięć rodzajów łososia: największy King Salmon (Czawycza), zwany również Chinook, Sockey (Nerka), Coho (Kiżucz), Pink (Gorbusza) i Chum inaczej Keta. Dozwolone są tutaj w zasadzie wszystkie rodzaje połowów sportowych od spinningu, po muchę czy nawet na spławik. Zasadą jednak jest stosowanie haków bezzadziorowych i przestrzeganie limitów połowowych.


Dzięki temu, że zarówno łososie, jak i jesiotry występują na tej samej rzece, będziemy mogli podejść do połowu tych gatunków dosyć elastycznie, to znaczy, że jeżeli znudzi się nam tropienie łososi, przeniesiemy się na łowiska typowe dla wielkich jesiotrów i na odwrót, a wszystko to w przepięknych tamtejszych krajobrazach i na dzikiej rzece. Do naszej dyspozycji są tam znakomicie wyposażone w sprzęt wędkarski szybkie łodzie z doświadczonymi przewodnikami.


Podczas wyprawy nocujemy w bazie wędkarskiej oddalonej o kilkadziesiąt metrów od samej rzeki, tam też mamy zagwarantowane wyżywienie, chociaż lunch z reguły jemy na łodzi, aby nie tracić cennego czasu.

Do naszej dyspozycji podczas całej wyprawy będzie też bus, którym będziemy mogli organizować wycieczki i objazdy po okolicy.