Wyprawa wędkarska do Norwegii - wiosna 2016 - ostatnie wolne miejsca w pobliżu Bergen - znakomite łowisko, komfortowe domki - cena od 1400 zł/os z dużą łodzią

 
 
 
 

Siedem dni wędkowania w norweskich fiordach.  Komfortowe domki wędkarskie  w pobliżu fiordu powyżej  Bergen w Norwegii, duże łodzie i wspaniałe ryby – wędkowanie przez cały rok – u nas fiordy nie zamarzają, a ryby zimą biorą jeśli nie lepiej, to co najmniej tak samo jak przez resztę roku. Polska obsługa  i przewodnik na miejscu.

Luksusowe domki wędkarskie w pobliżu fiordu powyżej  Bergen w Norwegii – u nas fiordy nie zamarzają, a ryby zimą biorą jeśli nie lepiej, to co najmniej tak samo jak przez resztę roku. 7 dni połowów w norweskich fiordach, duże łodzie, komfortowe domki z ogrzewaniem i nastrojowym kominkiem. 

Sześć domków w pobliżu fiordu powyżej  Bergen w Norwegii – wędkowanie przez cały rok – u nas fiordy nie zamarzają, a ryby zimą biorą jeśli nie lepiej, to co najmniej tak samo jak przez resztę roku. Polska obsługa na miejscu, łódź 15” z silnikiem 15 PS w cenie wynajęcia domku, większe łodzie 22-26” z silnikami 33-66 PS do wynajęcia. Poza typowymi dla Norwegii gatunkami poławianymi w tutejszych fiordach, w okolicy jest kilka jezior, w których można łowić pstrągi, najbliższe znajduje się w 5 minutowej odległości od naszej kei. Kartę wędkarska kupuje się na stacjach benzynowych ,opłata tygodniowa wynosi 120 Nok.  Wszystko podzielone jest na strefy i dana karta obowiązuje w danej strefie która obejmuje kilka okolicznych jezior. W naszej komunie są dwie takie strefy.

        Jeśli ktoś jest zainteresowany połowem łososia to najbliższa typowo łososiowa rzeka znajduje się dokładnie o godzinę jazdy samochodem – bardzo łatwy dojazd. Polowy łososia odbywają się od czerwca do 15 sierpnia. Wzdłuż rzeki rozmieszczone są oznaczone punkty dla wędkarzy, w zależności od lokalizacji za kartę z pozwoleniem na połów płaci się od 500 do 900 Nok za dobę. Jest to oplata za miejsce za dwie osoby. Każde stanowisko wędkarskie ma zadaszoną wiatę, wędkowanie rozpoczyna się o godzinie 18-stej i trwa do godziny 17stej następnego dnia.

         Dla wielbicieli wędrówek po górach istnieje tutaj mnóstwo możliwości, w okolicy znajduje się kilka dobrze oznaczonych tras, szczyty maja wysokość około 300 - 400 m npm. Jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć słynne Preikestolen to jest to jednodniowa wyprawa, dojazd zajmuje w jedna stronę około 3 godzin i płynie się dwoma promami. Widoki po drodze są przepiękne wiec podróż na pewno nie jest męcząca ani nudna.

         Można też wybrać się w jednodniową podróż podczas której można zobaczyć  cudowne wodospady, lodowiec, ,dojechać do przepięknego Hardangerfjor i wrócić do nas zataczając  koło, czyli nie wraca sie ta samą trasą. Krajobraz jest bardzo zróżnicowany od wodospadów, fiordu po nizinę  obsadzoną drzewami owocowymi, wiosną jak wszystko kwitnie widoki są przepiękne. Możliwości i kombinacji  jest kilka w zależności od tego  co chcielibyście Państwo zobaczyć.

Połowy wieloma metodami w norweskich fiordach, typowych gatunków dla tych okolic: dorsz, czerniak, brosma, molwa, morszczuk, makrela i inne. 

Koszty dodatkowe: prom, paliwo samochód w/g zużycia, paliwo do łodzi w/g zużycia, wyżywienie własne

Kontakt: Irek tel 534-628-458

lub e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl