Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem do Szwecji. Ryby: sandacz, szczupak, okoń, sum, łodzie wędkarskie.

Tydzień wędkowania z polskim przewodnikiem: 2300 zł/os,  grupy 3 wędkarzy - w tym domek, dwie łodzie z silnikami. 

Wolne terminy: 7-13 czerwca 2015, 21-27 czerwiec 2015, 28-05 lipiec 2015, 05-11 lipiec 2014

turnusy od soboty godz. 14:00 do soboty godz. 12:00

Maj to przede wszystkim szczupak w Szwecji, od czerwca natomiast zaczynamy sezon na sandacza, dlatego też zapraszamy na wyprawy z polskim przewodnikiem na sandacza, szczupaka i okonia do Szwecji. Dodatkowo - biała ryba i sumy. Domek nad jeziorem, do tego dwie duże łodzie z silnikami i opieka polskiego przewodnika wędkarskiego. Są dwa najlepsze okresy na szczupaka: wiosna i jesień, dlatego też właśnie w maju skoncentrujemy się na tej rybie, która to z nadejściem wiosny zaczyna wygrzewać się na przybrzeżnych płyciznach oraz podwodnych górkach żerując po okresie zimowym.

Od czerwca zaczynamy sezon na sandacza, którego populacja jest tutaj wyjatkowo duża. Dwie łodzie wędkarskie z silnikami pozwolą na szybkie przemieszczanie się po jeziorze, a opieka polskojęzycznego przewodnika gwarantują sukces wyprawy. Jezioro Mockeln usiane jest podwodnymi górkami, zatoczkami oraz wyspami, dość duże zróżnicowanie dna na tym jeziorze (największa głębokość to koło 25 m) daje nam wiele możliwości w zakresie usytuowanie poszczególnych gatunków ryb w określonych porach roku i zapolowania na konkretny gatunek tam występujący.   

Zakwaterowanie i łodzie:  

Dwa domki wędkarskie położone w północnej części kamienistego jeziora Möckeln, (150 km od Ystad 130km od Karlskrona) miejsce słynie z dużej populacji szczupaka i sandacza, ale występują tutaj również pozostałe gatunki takie jak okoń, sieja, leszcz, płoć oraz duży sum. Domki znajdują się około 150 m od brzegu jeziora koło siebie, do lasu około 100 m, w sumie do dyspozycji są cztery łóżka (3+1) oraz  2 łodzie wędkarskie z silnikami 6 i 5 Hp. Domki wyposażone w kuchenkę, mikrofalówkę, lodówkę, zamrażarkę, telewizor oraz kominek w salonie dużego domku, taras i meble ogrodowe. Polski przewodnik wędkarski na miejscu.

Koszty dodatkowe:

  • licencje wędkarskie – 150 SEK/os.
  • paliwo do łodzi: ok. 25 l./tydzień – około 400 SEK/200 zł/łódź/tydzień
  • wyżywienie własne (w pełni wyposażona kuchnia, sklep w odległości 5 km od domków)
  • sprzątanie końcowe – 500 SEK (można sprzątać samemu)
  • pościel – 150 SEK – kpl. (lub swoja)
  • transport z baza promowa Ystad lub Karlskrone i z powrotem – 1800 SEK/900 zł/grupa 4 wędkarzy

Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach tel. +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl

Szwecja - wielkie sandacze i szczupaki