MADAGASKAR - wyprawy po wielkie ryby - 5 dni i nocy na Oceanie Indyjskim, na luksusowym katamaranie - polski przewodnik, sprzęt wędkarski w cenie wyprawy !

Północno-zachodni Madagaskar ! – jedno z najlepszych egzotycznych łowisk wędkarskich na świecie. Grupy 4 wędkarzy z polskim przewodnikiem. 5 dni wędkowania na otwartym oceanie z pokładu komfortowego katamarana wieloma metodami. Ekstremalne wędkowanie na specjalnych łowiskach dla miłośników poppingu i jiggingu (oraz innych aktywnych metod wędkowania). Odkryj z nami wędkowanie w stylu nomadów z przemieszczaniem się od jednego do drugiego fantastycznego łowiska, znanego tylko naszym przewodnikom , zmieniając metody połowów a tym samym i ryby.

 • Wędkowanie w stylu nomadów - polega na przemieszczaniu się podczas całej wyprawy od punktu do punktu na mapie, zmieniając jednocześnie łowiska, metody połowów , a tym samym gatunki ryb. Miejsca do których dotrzemy znane są tylko naszym przewodnikom, którzy od lat łowią na tych wodach. Trasa wędkowania oraz łowiska zostały opracowane tak, aby dać wędkarzom jak najlepsze możliwości połowów oraz jak najbardziej zróżnicować wędkowanie pod względem metod połowów oraz gatunków ryb. Północno-zachodni Madagaskar to miejsce najlepsze na całej wyspie do wędkowania, po pierwsze znakomite łowiska znajdują się właśnie tutaj, po drugie ta część wyspy znacznie lepiej chroni od wiatrów i zapewnia w każdej chwili dogodne schronienie, a i presja ze strony lokalnych rybaków oraz wędkarzy jest znacznie mniejsza, także z powodu pobliskiego Parku Nosy Hara. Jednym słowem bez wątpienia, jest to jedno z najlepszych egzotycznych łowisk wędkarskich na świecie!
 • Katamaran i załoga. Podczas wyprawy wędkarze zakwaterowani są na komfortowym katamaranie, to na nim przemieszczają się od łowiska do łowiska. Załogę stanowi doświadczony szyper, pierwszy oficer oraz kucharz. To oni dbają nie tylko o wędkarski wynik wyprawy ale także o kuchnię, posiłki i napoje. Katamaran wyposażony jest we wszystkie urządzenia nawigacyjne, łączność, oraz środki bezpieczeństwa, potrzebne do bezpiecznego nawigowania na tych wodach. Dla gości dostępne są cztery sypialnie, dwie łazienki, duża messa wewnątrz oraz pokład zewnętrzny osłonięty tzw. bimini –  chroniącym przed upalnym słońcem – idealne miejsce na aparitiv i relaks po udanym wędkowaniu. Nasz katamaran posiada tzw. autonomiczność pływania do 10 dni, czyli na tyle wystarcza mu paliwa i zapasów.
 • Ryby i sezon wędkarski na Madagaskarze. Bogactwo i różnorodność jest tutaj niespotykane. Madagaskar to jedno z niewielu miejsc na świecie o takiej różnorodności ryb, które nie jest jeszcze aż tak nawiedzane przez wędkarzy jak inne, dużo mniej ciekawe pod względem wędkarskim miejsca. Wędkarstwo na Madagaskarze to ponad 40 egzotycznych gatunków ryb sportowych, w tym marliny, graniki, żaglice, tuńczyki, koryfeny, wahoo i wiele, wiele innych. Różnorodność, to nie tylko gatunki, to też ukształtowanie terenu, wyspy, wysepki, atole, rafy, zatoki, ale także płycizny na otwartym morzu, które kryją nie jedną niespodziankę. A techniki połowów? Tu też bogactwo i różnorodność: typowy dla big game trolling, gdzie spokojnie czekamy na kolejne branie, pop ping – tutaj już trzeba się powysilać, jogging – też aktywnie, czy palangotte – czyli łowienie na żywą przynętę.
 • Połowy nie kończą się wraz z powrotem do bazy, będziesz miał szansę nawet w nocy. Nie ma nic bardziej frustrującego od powrotu z łowiska w czasie, gdy zaczynają brać wspaniałe okazy. A tak bardzo często dzieje się przed lub w czasie zachodu słońca lub nawet w nocy, kiedy to zaczynają żerować często największe ryby. Dzięki jednak naszej pływającej bazie na katamaranie, my nie mamy tego zmartwienia, połowy możemy kontynuować nawet w nocy. 
 • Zakwaterowanie przed i po wyprawie. Zazwyczaj na Madagaskar przybywamy dzień lub dwa przed wyruszeniem na pełne morze i opuszczamy go dwa, trzy dni po powrocie z połowów. W tym czasie zakwaterowani jesteśmy w hotelu, który oferuje bungalowy na uroczym urwisku położonym około stu metrów od oceanu, ze wspaniałym zapierającym dech w piersiach widokiem. Na samej plaży jest restauracja serwująca wspaniałe dania lokalnej ale także międzynarodowej kuchni. Sama wyspa ma do zaoferowania wiele atrakcji, dlatego też dni wolne są okazją do pozwiedzania tego tak pięknego i egzotycznego zakątka świata. Począwszy od pięknej "Wyspy żółwi", poprzez nurkowanie, wycieczki quadami lub odwiedzenie "Wyspy lemurów", to tylko niektóre z rozrywek jakie oferuje ta wyspa. Wszystko jest do ustalenia.
 • Przykładowy plan wyprawy (do dokładnego ustalenia zgodnie z sugestiami przewodników i członków wyprawy):
 • Dzień 1. Spotkanie z polskim przewodnikiem na lotnisku w Warszawie
 • Dzień 2. Lądowanie na lotnisku Nosy Be, transfer do hotelu, zakwaterowanie – pokoje dwuosobowe ze śniadaniem, omówienie planu wyprawy. Czas wolny. Uroczysta kolacja w restauracji na plaży.
 • Dzień 3. Rano wypływamy łodzią motorową na wycieczkę na pobliskie wyspy. Przybycie do oryginalnej wioski rybackiej, spotkanie z lemurami i innymi zwierzętami na wyspie. Wyspa żółwi, nurkowanie z wielkimi żółwiami morskimi w oceanie (wskazane zabranie kamery do zdjęć podwodnych), lunch na wyspie żółwi – tutejsze specjały wyspiarskiej kuchni.
 • Dzień 4. Tour po wyspie. Rano wyruszamy busem na rekonesans po wyspie. Punkty widokowe, wizyta w fabryce perfum, zwierzyniec z tutejszymi okazami flory i fauny, zakupy w mieście, wizyta na bazarze, lunch.
 • Dzień 5. Śniadanie w hotelu. Około 7:00 rano transfer z hotelu na katamaran, zakwaterowanie. Spotkanie z załogą, odprawa, wypłynięcie około 7:30, dotarcie na łowisko, rozpoczęcie połowów rożnymi metodami w zależności od preferencji uczestników oraz ustaleń z załogą. Podczas pobytu na katamaranie uczestnicy mają zapewniony sprzęt wędkarski oraz trzy posiłki dziennie oraz zakwaterowanie w osobnych kabinach.
 • Dzień 6-9. Połowy według ustaleń na otwartym oceanie na najlepszych łowiskach rejonu.
 • Dzień 9. Powrót z połowów, transfer do hotelu, kolacja.
 • Dzień 10. Dzień wolny, uroczysta obiadokolacja w restauracji na plaży.
 • Dzień 11. Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko, odlot do kraju.
 • Dzień 12. Lądowanie na lotnisku w Warszawie, zakończenie wyprawy

Kontakt w sprawie wyprawy:
Irek Szatlach Tel. +48 534 628 458


e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl

prev next