Wyprawy na marlina, żaglicę, graniki, rekiny i wiele innych. Zapraszam na prawdziwe wędkarskie BIG Game.

05.10-11.10.2022  sześć dni wędkowania na pełnym morzu!

Wyprawy wędkarskie na marlina, żaglice, GT, wielkie tuńczyki i inne gatunki - Grupy 4 osobowe z polskim przewodnikiem


Nie byliśmy tam od 12 miesięcy, z tego co wiemy z najnowszych doniesień ryb jest jeszcze więcej! Zaczynamy z polskim przewodnikiem polować na Big Game - wielkie ryby z wielkiego oceanu. 


Chcesz zakosztować prawdziwego Big Game?

Zapolować na marlina, żaglicę, GT i inne oceaniczne okazy jedź z nami tam gdzie one naprawdę są. My nie łowimy z małych łódek i nie wracamy na noc do domu. Pięć dni na katamaranie daje możliwość przeżycia niesamowitej przygody wędkarskiej. Nie musisz martwić się też o sprzęt – my go mamy dla Ciebie. Każdy z uczestników ma też do dyspozycji swoją własną kabinę, a nasz kucharz zatroszczy się aby niczego Ci nie zabrakło. Ty tylko łowisz i odpoczywasz! 

Na miejscu nie obowiązuje kwarantanna związana z COVID!

wielka żaglica

 • Wędkowanie w stylu nomadów - polega na przemieszczaniu się podczas całej wyprawy od punktu do punktu na mapie, zmieniając jednocześnie łowiska, metody połowów , a tym samym gatunki ryb. Miejsca do których dotrzemy znane są tylko naszym przewodnikom, którzy od lat łowią na tych wodach. Trasa wędkowania oraz łowiska zostały opracowane tak, aby dać wędkarzom jak najlepsze możliwości połowów oraz jak najbardziej zróżnicować wędkowanie pod względem metod połowów oraz gatunków ryb. Północno-zachodni Madagaskar to miejsce najlepsze na całej wyspie do wędkowania, po pierwsze znakomite łowiska znajdują się właśnie tutaj, po drugie ta część wyspy znacznie lepiej chroni od wiatrów, a i presja ze strony lokalnych rybaków oraz wędkarzy jest znacznie mniejsza, także z powodu pobliskiego Parku Nosy Hara. Jednym słowem bez wątpienia, jest to jedno z najlepszych egzotycznych łowisk wędkarskich na świecie!
 • Katamaran i załoga. Podczas wyprawy wędkarze zakwaterowani są na komfortowym katamaranie, to na nim przemieszczają się od łowiska do łowiska. Załogę stanowi doświadczony szyper, przewodnik wędkarski oraz kucharz. To oni dbają nie tylko o wędkarski wynik wyprawy ale także o kuchnię, posiłki, napoje i drinki. Katamaran wyposażony jest we wszystkie urządzenia nawigacyjne, łączność, oraz środki bezpieczeństwa, potrzebne do bezpiecznego nawigowania na tych wodach. Dla gości dostępne są dwie dwuosobowe i dwie jednoosobowe kabiny, dwie łazienki, duża messa wewnątrz oraz pokład zewnętrzny osłonięty tzw. bimini –chroniącym przed upalnym słońcem – idealne miejsce na spożywanie posiłków i relaks po udanym wędkowaniu. Nasz katamaran posiada tzw. autonomiczność pływania do 10 dni, czyli na tyle wystarcza mu paliwa i zapasów.Madagaskar wędkarstwoRyby i sezon wędkarski. Bogactwo i różnorodność ryb są tutaj niespotykane. Madagaskar to jedno z niewielu miejsc na świecie o takiej różnorodności ryb, które nie jest jeszcze aż tak nawiedzane przez wędkarzy jak inne, dużo mniej ciekawe pod względem wędkarskim miejsca. Wędkarstwo na Madagaskarze to ponad 40 egzotycznych gatunków ryb sportowych, w tym marliny, graniki, żaglice, tuńczyki, koryfeny, rekiny i wiele, wiele innych. A techniki połowów? Tu też bogactwo i różnorodność: typowy dla big game trolling, gdzie spokojnie czekamy na kolejne branie, pop ping – tutaj już trzeba się powysilać, jogging – też aktywnie, czy palangotte – metoda tutaj dość popularna. Nocne polowy to z kolei gruntówka z kawałkami tuńczyka i wspaniałe ryby rafowe, ale uwaga można trafić też na prawdziwe okazy jak wielkie graniki, czy rekiny piaskowe.
 • Połowy nie kończą się wraz z powrotem do bazy, będziesz miał szansę nawet w nocy. Nie ma nic bardziej frustrującego od powrotu z łowiska w czasie, gdy zaczynają brać wspaniałe okazy. A tak bardzo często dzieje się przed lub w czasie zachodu słońca lub nawet w nocy, kiedy to zaczynają żerować często największe ryby. Dzięki jednak naszej pływającej bazie na katamaranie, my nie mamy tego zmartwienia, połowy możemy kontynuować nawet w nocy.Madagaskar wyprawyNie tylko wędkarsko. Wiadomo, że głównym celem wyprawy jest połów okazowych ryb, Madagaskar jednak oferuje dużo więcej atrakcji, z których podczas tak dalekiej i egzotycznej wyprawy moim zdaniem grzechem byłoby nie skorzystać. Z reguły podczas pobytu na Madagaskarze zostawiamy sobie kilka dni na zwiedzanie tego cudownego i egzotycznego zakątka świata. Mamy też do dyspozycji lokalne restauracje serwujące wspaniale potrawy z tutejszych darów morza. To tutaj można rozsmakowywać się w langustach, krabach, krewetkach i rybach podawanych na niezliczone sposoby. Tutejsze świeże owoce i warzywa dopełniają smaku tej cudownej wyspiarskiej kuchni. Jeżeli natomiast mamy ochotę na coś innego polecam stek z zebu. Podczas pobytu zwiedzamy także inne pobliskie wyspy, takie jak wyspa żółwi, z jednymi z największych pływających żółwi na świecie, z którymi jest możliwość nurkowania i pływania w oceanie.Nie sposób też pominąć tutejszych lemurów, które zawsze na długo zapadają w pamięci i stanowią okazję do wspaniałych zdjęć i doskonalej zabawy. Jednodniowy tour po wyspie daje natomiast możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, takich jak fabryka lyang lyang – kwiatów, które rosną na wyspie i są używanie między innymi do produkcji słynnych perfum Chanel No 5, miejsc widokowych, a także odwiedzenie największego na wyspie bazaru i zrobienia zakupów np. egzotycznych przypraw lub pamiątkowego paero.
 • To oczywiście nie wszystkie atrakcje, bo wyspa oferuje ich znacznie więcej, takich jak chociażby nurkowanie z instruktorem na rafach, nurkowanie z rekinami wielorybimi, czy też wypłynięcie oryginalną pirogą.

  Niewątpliwie jest to jeden z niewielu jeszcze na szczęście nieodkrytych przez wielkie biura podróży rajów na ziemi, turystów jak dotąd jest tutaj niewielu, a ludzie nadzwyczaj przyjaźni, jak długo tak będzie, tego niestety nie wiem, być może jest to jedna z ostatnich szans na zobaczenie go takim, jakim chciałbym, aby pozostał na zawsze

  Tuńczyk
 • Przykładowy plan wyprawy (do dokładnego ustalenia zgodnie z sugestiami przewodników i członków wyprawy):
 • Dzień 1. Spotkanie na lotniku w Warszawie – wylot.

  Dzień 2. Lądowanie, transfer do hotelu, zakwaterowanie, omówienie planu wyprawy. Czas wolny.

  Dzień 3. Z rana wypływamy na ryby, kwaterujemy się na katamaranie. Podczas drogi na łowisko zaczynamy trolling, na samym łowisku powinniśmy być około 14:00.

  Dzień 4-7. Wędkowanie różnymi sposobami w zależności od warunków i decyzji uczestników wyprawy. Powrót do bazy około godziny 16:00 ostatniego dnia wędkowania.

  Dzień 8. Dzień wolny do zagospodarowania zgodnie z preferencjami uczestników.

  Dzień 9. Wylot do kraju

  *pogoda na Madagaskarze jest w zasadzie stała, jednak dopuszcza się zmianę programu ze względu na niebezpieczne warunki atmosferyczne

  Wyprawa wg planu powyżej:

  4 wędkarzy z polskim przewodnikiem 

  W cenę wyprawy wliczono:

  - opiekę polskiego przewodnika podczas całej wyprawy

  - realizację planu wyprawy jak przedstawiono powyżej

  - trzy posiłki na katamaranie

  -transfery z i na lotnisko w Nosy Be

  -transfer z i do hotelu na katamaran

  - 5 dni połowów na katamaranie

  - wypożyczenie sprzętu wędkarskiego podczas połowów

  W cenę nie wlicza się kosztu przelotów i pobytu na Madagaskarze, kosztu uzyskania wizy (30 EUR) oraz pozostałych wydatków związanych z pobytem na wyspie nie ujętych w planie wyprawy, tipów dla załogi, alkoholu, pozostałych wydatków osobistych.

  *istnieje możliwość zagospodarowania czasu wolnego dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w wyprawie wędkarskiej na katamaranie (nurkowanie, wycieczki, morskie safari itp.) Cena za osobę towarzyszącą do indywidualnej kalkulacji.

  Kontakt w sprawie wyprawy:

  Irek Szatlach Tel. +48 534 628 458

  e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl