MADAGASKAR - wędkarstwo ekstremalne - 5 dni i nocy na Oceanie Indyjskim, na luksusowym katamaranie - sprzęt wędkarski w cenie wyprawy !

koniec listopada - 4 ostatnie miejsca

Północno-zachodni Madagaskar ! – jedno z najlepszych egzotycznych łowisk wędkarskich na świecie. Grupy 4 wędkarzy z polskim przewodnikiem. 5 dni wędkowania na otwartym oceanie z pokładu komfortowego katamarana wieloma metodami. Ekstremalne wędkowanie na specjalnych łowiskach dla miłośników poppingu i jiggingu (oraz innych aktywnych metod wędkowania). Odkryj z nami wędkowanie w stylu nomadów z przemieszczaniem się od jednego do drugiego fantastycznego łowiska, znanego tylko naszym przewodnikom , zmieniając metody połowów a tym samym i ryby.

  • Wędkowanie w stylu nomadów - polega na przemieszczaniu się podczas całej wyprawy od punktu do punktu na mapie, zmieniając jednocześnie łowiska, metody połowów , a tym samym gatunki ryb. Miejsca do których dotrzemy znane są tylko naszym przewodnikom, którzy od lat łowią na tych wodach. Trasa wędkowania oraz łowiska zostały opracowane tak, aby dać wędkarzom jak najlepsze możliwości połowów oraz jak najbardziej zróżnicować wędkowanie pod względem metod połowów oraz gatunków ryb. Północno-zachodni Madagaskar to miejsce najlepsze na całej wyspie do wędkowania, po pierwsze znakomite łowiska znajdują się właśnie tutaj, po drugie ta część wyspy znacznie lepiej chroni od wiatrów i zapewnia w każdej chwili dogodne schronienie, a i presja ze strony lokalnych rybaków oraz wędkarzy jest znacznie mniejsza, także z powodu pobliskiego Parku Nosy Hara. Jednym słowem bez wątpienia, jest to jedno z najlepszych egzotycznych łowisk wędkarskich na świecie!
  • Katamaran i załoga. Podczas wyprawy wędkarze zakwaterowani są na komfortowym katamaranie, to na nim przemieszczają się od łowiska do łowiska. Załogę stanowi doświadczony szyper, pierwszy oficer oraz kucharz. To oni dbają nie tylko o wędkarski wynik wyprawy ale także o kuchnię, posiłki i napoje. Katamaran wyposażony jest we wszystkie urządzenia nawigacyjne, łączność, oraz środki bezpieczeństwa, potrzebne do bezpiecznego nawigowania na tych wodach. Dla gości dostępne są cztery sypialnie, dwie łazienki, duża messa wewnątrz oraz pokład zewnętrzny osłonięty tzw. bimini –  chroniącym przed upalnym słońcem – idealne miejsce na aparitiv i relaks po udanym wędkowaniu. Nasz katamaran posiada tzw. autonomiczność pływania do 10 dni, czyli na tyle wystarcza mu paliwa i zapasów.
  • Ryby i sezon wędkarski na Madagaskarze. Bogactwo i różnorodność jest tutaj niespotykane. Madagaskar to jedno z niewielu miejsc na świecie o takiej różnorodności ryb, które nie jest jeszcze aż tak nawiedzane przez wędkarzy jak inne, dużo mniej ciekawe pod względem wędkarskim miejsca. Wędkarstwo na Madagaskarze to ponad 40 egzotycznych gatunków ryb sportowych, w tym marliny, graniki, żaglice, tuńczyki, koryfeny, wahoo i wiele, wiele innych. Różnorodność, to nie tylko gatunki, to też ukształtowanie terenu, wyspy, wysepki, atole, rafy, zatoki, ale także płycizny na otwartym morzu, które kryją nie jedną niespodziankę. A techniki połowów? Tu też bogactwo i różnorodność: typowy dla big game trolling, gdzie spokojnie czekamy na kolejne branie, pop ping – tutaj już trzeba się powysilać, jogging – też aktywnie, czy palangotte – czyli łowienie na żywą przynętę.
  • Połowy nie kończą się wraz z powrotem do bazy, będziesz miał szansę nawet w nocy. Nie ma nic bardziej frustrującego od powrotu z łowiska w czasie, gdy zaczynają brać wspaniałe okazy. A tak bardzo często dzieje się przed lub w czasie zachodu słońca lub nawet w nocy, kiedy to zaczynają żerować często największe ryby. Dzięki jednak naszej pływającej bazie na katamaranie, my nie mamy tego zmartwienia, połowy możemy kontynuować nawet w nocy. 
  • Zakwaterowanie przed i po wyprawie. Zazwyczaj na Madagaskar przybywamy dzień lub dwa przed wyruszeniem na pełne morze i opuszczamy go dwa, trzy dni po powrocie z połowów. W tym czasie zakwaterowani jesteśmy w hotelu, który oferuje bungalowy na uroczym urwisku położonym około stu metrów od oceanu, ze wspaniałym zapierającym dech w piersiach widokiem. Na samej plaży jest restauracja serwująca wspaniałe dania lokalnej ale także międzynarodowej kuchni. Sama wyspa ma do zaoferowania wiele atrakcji, dlatego też dni wolne są okazją do pozwiedzania tego tak pięknego i egzotycznego zakątka świata. Począwszy od pięknej "Wyspy żółwi", poprzez nurkowanie, wycieczki quadami lub odwiedzenie "Wyspy lemurów", to tylko niektóre z rozrywek jakie oferuje ta wyspa. Wszystko jest do ustalenia.
  •          Przykładowy plan wyprawy: 

Dzień 1. Lądowanie na Madagaskarze, transfer do hotelu (bungalowy ze wspaniałym widokiem na ocean), rozlokowanie w pokojach, czas wolny. Po południu spotkanie z przewodnikiem wędkarskim, omówienie planu wyprawy.

 Dzień 2. Dzień wolny. Możliwość zorganizowania wycieczki np. na wyspę żółwi, wyspę lemurów, nurkowanie, wycieczka quadami itp. 

Dzień 3. Około 6:30 rano transfer z hotelu. Spotkanie z załogą, odprawa, wypłynięcie około 7:00, po drodze trolling, dotarcie na łowisko, Lunch na pokładzie, zmiana metod połowu według ustaleń z przewodnikiem. Kolacja. Kotwica, nocleg na pełnym morzu. 

Dzień 4. 6:00-6:30 śniadanie. Cały dzień połowy rożnymi metodami w międzyczasie lunch. Około 17:30 kotwiczenie, połowy nocne, briefing z załogą, plany na dzień następny, kolacja.

Dzień 5. Śniadanie około 6:00-6:30, przejście na płyciznę Mały Kastor, trolling, palangotte lub połowy innymi metodami. Lunch około 12:00. W zależności od decyzji, zostajemy na miejscu i łowimy dalej wieczorem i w nocy. Posiłki jak każdego dnia. W wypadku połowów nocnych wędkowanie od 18:30 do 22:00, później przewodnicy udają się na spoczynek, wędkarze mogą dalej łowić sami. 

Dzień 6. Rozkład posiłków jak w dniach poprzednich, zostajemy na miejscu lub jedziemy na następne łowisko w zależności od decyzji. Możliwe także połowy nocą.

Dzień 7. Śniadanie 6:00-6:30 Powrót do Nosy be, po drodze trolling, jogging i pop ping. Zawinięcie do portu około 16:00 wypakowanie bagażu, transfer do hotelu.

Dzień 8. Dzień wolny, wycieczki do ustalenia. 

Dzień 9. Transfer na lotnisko – wylot do kraju. *program może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe lub zmianę ustaleń pomiędzy załogą, a uczestnikami wyprawy

Kontakt w sprawie wyprawy:
Irek Szatlach Tel. +48 534 628 458


e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl

prev next