Trocie, palie, pstrągi i lipienie w szwedzkiej Laponii.

W niektóre miejsca na świecie, tam gdzie nie ma innych wędkarzy, gdzie wody są najczystsze, a ryby najpiękniejsze , możemy dotrzeć jedynie helikopterem lub skuterem śnieżnym. Tak jest i tym razem.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do  jednego  z ostatnich całkowicie dzikich terenów w Europie, tam gdzie zimą jest -40 oC a latem temperatury dochodzą do + 30 oC, gdzie zimą możemy podziwiać zorzę polarną, łowić wspaniałe ryby z pod lodu, a latem możemy łowić ryby nie tylko w dzień ale i w środku nocy.  Sezon letni na północy Szwecji trwa krótko: od czerwca do połowy października. Dlatego też przyroda eksploduje tutaj po zimowej hibernacji ze zdwojoną siłą, drzewa, kwiaty, trawy, porosty, ale także i ryby. To właśnie w szwedzkiej Laponii, w tamtejszych dzikich rzekach i polodowcowych jeziorach żyją i co najważniejsze żerują najpiękniejsze ryby, które upodobały sobie tamte najczystsze z wód. Głównym celem wyjazdów wędkarskich w tamte rejony są ryby szlachetne, takie jak łosoś, trocie, palie, pstrągi i lipienie, szczupak, czy wielki okoń, jest tam traktowany jako przyłów.

Niewątpliwie jest to jedno z najlepszych tego typu łowisk w Szwecji, zarówno ze względu na dużą populacje ryb jak i na jej przeciętne rozmiary. Na plus możemy też niewątpliwie zaliczyć różnorodność  łowiska: możemy tutaj łowić w górskich strumieniach jak i tamtejszych jeziorach, zmieniać metody połowu i gatunki ryb, na które zamierzamy zapolować.    

Sezon wędkarski: lato – czerwiec- poł.października, zima: styczeń-kwiecień

Położenie: centralna Laponia, około 50 km powyżej koła polarnego

Wody: 20 górskich jezior, około 10 km strumieni

Metody połowów: mucha, spinning, troling, pozostałe metody połowu, zima – wędkarstwo podlodowe

Zakwaterowanie: 4 i 6 osobowe domki wędkarskie

Transport do bazy: helikopter lub skuter śnieżny – zimą

Wypożyczalnia: sprzęt wędkarski, łodzie, silniki, skutery śnieżne

Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl

Teleforon: +48 534-628-458