Tajlandia - wędkarstwo morskie, wyprawy na wielkie ryby: marliny, tuńczyki, dorady, żaglica, barracuda, GT oraz pozostałe gatunki. Wyspy Andamany i inne łowiska.

Tajlandia i jej magiczna wyspa Phuket ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko białe piaszczyste plaże, wspaniałe hotele i wykwintne restauracje serwujące owoce morza. Wędkarze z całego świata odwiedzają Phuket by sprawdzić swoje umiejętności, cierpliwość i wytrzymałość w starciu ze światowymi wędkarskimi trofeami. Bogate w ryby wody Morza Andamańskiego są domem dla wielu gatunków wspaniałych egzotycznych ryb sportowych, w tym potężnego czarnego marlina i niezwykle popularnej żaglicy pacyficznej.

Na Phuket do wyboru mamy kilka możliwości: wyspy, jako doskonałe miejsce na tzw. jigging, znakomita okazja, by złowić żaglicę oraz wiele innych gatunków ryb o średniej wielkości, oraz połowy na szelfie kontynentalnym, czyli polowanie na wielkie ryby, prawdziwe Big Game z wielkim i walecznym czarnym marlinem włącznie. Oprócz żaglicy i marlina lokalne wody także zapewniają doskonałe połowy sportowe innych gatunków takich jak: wahoo, barrakuda, wielkie makrele, oraz imponujący wybór gatunków tuńczyka. Stąd też najbliżej jest na Wyspy Andamana – wędkarskie eldorado wśród wielu niezamieszkałych wysp na tym archipelagu (wyprawy możliwe tylko w styczniu i lutym).

Sezon połowowy na Phuket Tajlandia

Phuket leży w samym centrum znakomitych łowisk, dlatego też połowy sportowe możliwe są tutaj w zasadzie przez cały rok. Niewielka liczba dni sztormowych, które uniemożliwiają połowy na tych akwenach to zaledwie kilkanaście dni w roku. Sezon od października do grudnia to najlepszy okres na połowy wielkich marlinów i żaglicy z dala od Phuket. W porze deszczowej tj. w miesiącach letnich ryby te przenoszą się bliżej wyspy. Wtedy to zupełnie blisko możemy wybrać się na żaglicę, wahoo, doradę, czy czarnego marlina oraz wszystkie pozostałe gatunki.

Gatunki ryb występujące w Tajlandii koło Phuket:

Zapraszam, więc na wspaniałą wyprawę wędkarską z polskim przewodnikiem dostosowaną do Państwa oczekiwań.

Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach tel. +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl