Wyprawy wędkarskie do Rosji - Syberia

Syberyjska wyprawa wędkarska na medalowego tajmena. Transfer poduszkowcem po rzece Bahta i jej dopływach - pełne wyżywienie i zakwaterowanie, polski przewodnik.

 
 
 

Rzeka Bahta- prawy dopływ Jeniseju w Rejonie Krasnojarskim o długości około 500 km wraz z dopływami zajmuje około 35 tysięcy km2. Rzeka ta płynie poprzez doliny otoczone dziką syberyjską tajgą. Jest to obszar całkowicie dziki i niezamieszkały. Najbliższą osadą jest Bahta z jej 400 mieszkańcami, głównie Rosjanami zajmującymi się myślistwem, rybactwem oraz zbieractwem.

Połowy w tym rejonie są bardzo interesujące z wielu względów. Po pierwsze: te wody i ta przyroda są w zasadzie nietknięte przez człowieka, drugi powód to aspekt wędkarski, bogactwo tych wód i przede wszystkim duża populacja króla - legendarnego tajmena lub tajmienia a na koniec należy dodać doskonałą znajomość tych rzek przez naszych rosyjskich przewodników, którzy od lat łowią w tych wodach. Mamy do dyspozycji drewnianą bazę wędkarską, zbudowaną nad brzegiem rzeki, w której śpimy, jemy i odpoczywamy. W tych warunkach to naprawdę luksus. Mamy do dyspozycji także  poduszkowiec do szybkiego przemieszczania się po rzece oraz profesjonalne pontony wraz z doskonałymi silnikami. Organizatorem ze strony Rosyjskiej jest grupa wspaniałych ludzi, którzy sami pokochali wędkowanie na tych wodach, zbudowali własną bazę wędkarską w środku tajgi i znają te rejony jak nikt inny. Ludzie ci będą nam towarzyszyć przez całą wyprawę. Wędkowanie nad rzeką Bahta jest naprawdę ekscytujące, będziemy także łowić w jej dopływach nad rzekami: Mała Bahtinka, Tynep, Sukhaya Bahta, Huringda, Deltula, Goldaikta, etc. Na tych wodach są w zasadzie dwa sezony wędkarskie: letni od połowy czerwca do końca września oraz zimowy: od końca lutego do początku maja. Sezon zimowy natomiast, to doskonały czas na podlodowe połowy miętusa, który tutaj osiąga dla nas ogromne rozmiary.

Nasza syberyjska baza wędkarska jest położona w dolnym biegu rzeki Ayahta – dopływu Tynepy. W miejscu bardzo atrakcyjnym wędkarsko i to z tego miejsca zaczyna się nasza wyprawa.

Dzięki opiece naszych rosyjskich przewodników, ich doskonałej znajomości tych wód, warunków oraz organizacji samej wyprawy jej sukces jest praktycznie gwarantowany.

 Sezon wędkarski: Lato : połowa czerwca-koniec  września . Zima: luty-koniec maja

 Metody połowu: Spinning, mucha, spławik, zima mormyszka, żywe przynęty

Ryby:

Taimen - do 20 kg, lenok (palia) - do 4 kg, lipień, szczupak, okoń, miętus, jaź

Plan wyprawy:

-Dzień pierwszy – przylot do Krasnojarska, odbiór przez przedstawiciela klubu wędkarskiego, transport do hotelu, odpoczynek lub zwiedzanie miasta, nocleg w hotelu

-Dzień drugi – transport na lotnisko, przelot do  Podkamiennaja Tunguska z Krasnojarska, samolotem czarterowym (prod. Francuska), transfer poduszkowcem do miejsca rozpoczęcia wyprawy (ok. 4-5 godzin), kolacja, odpoczynek

-Dzień 2-6 - rafting wzdłuż rzeki, połów ryb

-Dzień 7 – transfer  do Podkamennaya Tunguska, sauna, wypoczynek

-Dzień 8 – powrót do  Krasnojarska, odlot do kraju.

Co zabrać na wyprawę?

Sprzęt wędkarski (rodzaj i ilość do uzgodnienia w naszym biurze), ciepły kombinezon wędkarski (bardzo duże różnicę temperatur w lecie od 5C w nocy do +30 w dzień) obuwie trekingowe, lekie obuwie typu "adidas", wodery!, pościel do spania (śpiwór, koc itp.), ręcznik, środki czystości itp., środek przeciwko komarom, czapka z siatką przeciwko komarom, zapas baterii do kamer, wszystko zapakowane w nieprzemakalna torbę. Ważne: waga bagażu każdego z wędkarzy nie może przekraczać 20 kg!!!

W zależności od czasu, w jakim organizowana jest wyprawa, stanu wody, pogody wędkowanie odbywa się w różny sposób i w różnych rejonach na podstawie decyzji przewodnika wędkarskiego lub po konsultacji z uczestnikami wyprawy:

- Wyjazd z bazy wędkarskiej poduszkowcem na łowisko, połowy z brzegu lub z poduszkowca i powrót do bazy lub:

- Rafting pontonami po dwie-trzy osoby przy asyście przewodnika na poduszkowcu, dryfowanie i połowy z pontonów lub z brzegu, kamping nad brzegiem rzeki, posiłki i odpoczynek nad rzeką.

Wybór sposobu i miejsca połowu jest dokonywany przez głównego przewodnika wędkarskiego w uzgodnieniu z wędkarzami.

Zakwaterowanie:

Drewniana chata wędkarska opalana drewnem jednak ze wszystkimi możliwymi wygodami :toaleta, prysznic, kuchnia i rosyjska bania. Posiłki: pełne wyżywienie, dodatkowe przekąski, herbata w termosie dostępne cały czas podczas wyprawy, bez napojów alkoholowych. Na bazie istnieje możliwość na życzenie skorzystanie z tradycyjnej rosyjskiej sauny. Komunikacja: telefon satelitarny – tylko w sytuacjach alarmowych.

Usługi dodatkowe:

- Wypożyczenie sprzętu wędkarskiego

- Wycieczka do najbliższej osady – Bahta – poznanie kultury i warunków życia syberyjskich myśliwych

Koszt wyprawy:  na zapytanie - rózne mozliwości i różne rzeki (grupa max 6 osób) 

Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach tel. +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl