Wyprawa wędkarska na Marlina Błękitnego - razem z zakwaterowaniem na Maderze.

 
 
 
 

Madera to wyspa należący do Portugalii, zaliczany do Makaronezji archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Atlantyckim u północnych wybrzeży Afryki, na północ od Wysp Kanaryjskich. Obejmuje trzy grupy wysp: Madera (741 km²) z położoną przy jej wschodnim cyplu wysepką Vermela Fora, Porto Santo (42,5 km²; na północny wschód od Madery) otoczoną grupą mniejszych wysp (m. in. Baixo, Ferro, Fora, Cima) oraz grupę trzech niezamieszkanych pustynnych wysp Ilhas Desertas (na południowy wschód od Madery).

Od wielu lat wyspa Madera należąca do Portugalii jest uważana przez wędkarzy na całym świecie jako jedno z najlepszych miejsc na „Grandera” – Marlina Błękitnego. Każdego roku te olbrzymie ryby osiągające wagę nawet powyżej 400 kg przypływają na tutejsze żyzne wody w miesiącach od maja do października. Wtedy to też na wyspę ściągają wędkarze z całego świata, aby spróbować swych sił z tym morskim potworem.  Marlin niebieski, czy też błękitny to jedno z największych wyzwań wędkarskich na naszej planecie. Walka z tym morskim potworem może trwać nawet kilka godzin, jest to ryba, która potrafi wyciągnąć kilkaset metrów żyłki w ciągu kilkunastu sekund, a jej powietrzne akrobacje na, piruety i wyskoki stanowią niepowtarzalny widok i niezapomniane przeżycie dla każdego wędkarza .

W sezonie na Marlina (maj do połowa września) proponujemy wyjazdy dla 4 osobowych grup wędkarzy na Maderę z zakwaterowaniem w luksusowej willi i co najważniejsze 5 dniami połowów Big Game z naszym kapitanem i jego załogą.


Załoga.

Dlatego też nasz kapitan zwany przez przyjaciół „Frothy” wraz ze swoją załogą: Andym z Australii oraz Johnem ze Szwecji zdecydowali się kupić profesjonalną łódź na Maderze i co roku wracają właśnie tutaj aby poławiać marlina, wielkie tuńczyki i pozostałe gatunki ryb. Wędkarze ci to specjaliści od połowów tych wielkich ryb i na co dzień wędkują na najlepszych łowiskach na świecie takich jak Australia, Barbados, Carriacou, Cabo Verde,  Kuba, Hawaje, Grenada, St. Luca, St. Vincent, Trinidad i Tobago, Meksyk, Martynika, USA, czy Wenezuela.  To profesjonaliści i pasjonaci wędkarstwa na najwyższym poziomie , którzy są zgodni co do tego że Madera to jest właśnie to miejsce aby polować w sezonie na swoja rybę życia.


Łódź

Profesjonalna łódź wędkarska zbudowana w australijskiej stoczni o długości 31 stóp, szerokości 10 stóp i zanurzeniu 3 stóp, wyposażona w  dwa silniki o mocy 165 HP, profesjonalne krzesło dla wędkarza, podpory Rupp, wędki Ian Miller IGFA unlimited rods, kołowrotki marki Penn Internation 130, duży wybór najlepszych przynęt wędkarskich. Łódź stoi w porcie Calheta.


Zakwaterowanie.

Luksusowa willa z czterema sypialniami i basenem, położona w Cahheta – porcie macierzystym łodzi. Codzienny transport na łódź oraz z powrotem. Także transfer z i na lotnisko.

Plan wyprawy:

Dzień 1 transfer z lotniska do willi w Calheta, zakwaterowanie

Dzień 2-6 połowy big Game (10:00 – 18:00)

Dzień 7 dzień wolny

Dzień 8 transfer na lotnisko

Kontakt w sprawie wyprawy:

Irek Szatlach
e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl
phone: +48 534-628-458