Norwegia i Nord Cape wyprawy wędkarskie.

 
 

Luksusowe domki nad brzegiem morza Barentsa z zapierającym dech widokiem na morze i stary port rybacki, profesjonalne łodzie z ploterami i dużymi mocnymi silnikami. Wyjątkowe połowy, piękne wspomnienia i niezapomniany pobyt  gwarantowane.    

Ta wieś rybacka położona na najdalszym wysuniętym daleko na północ skrawku Norwegii przez stulecia była znana ze swych zasobnych łowisk. Jedynym powodem, dla którego osiedlali się tutaj ludzie były właśnie ryby. Dodatkowo wyspy otaczające wioskę tworzą naturalne schronienie i port dla rybackich łodzi. To tutaj możesz spodziewać się tego wszystkiego o czym marzą wędkarze odwiedzający Norwegię: wielkich dorszy, halibutów, zębaczy, czerniaków, karmazynów, łupaczy i wielu innych gatunków. A jakby tego było mało można też spróbować połowów kraba królewskiego za pomocą specjalnych klatek.

Zakwaterowanie.

Nord Cape Cabins

Położone dokładnie nad samym brzegiem w pobliżu portu domki zapewniają zapierający dech w piersiach widok na tutejsze łodzie rybackie i okalające okolicę góry. Spacerując sennymi uliczkami wioski możesz dojść do brzegu Morza Barentsa skąd o „rzut kamieniem” rozciąga się wspaniały widok na słynną dla wszystkich obserwatorów ptaków wyspę Stappan. Jeżeli będziesz zachowywał się cicho możesz natknąć się na gromadkę lub pojedyncze sztuki reniferów, leniwie spacerujących w pobliżu.

Kabiny są obszerne i w pełni wyposażone we wszystko czego potrzebować będziesz podczas pobytu. Prysznic z gorącą wodą, kuchnia, WC, TV, bezprzewodowy Internet, parking i taras, na którym można urządzić grilla. Zapewniamy także pościel i ręczniki.  

Nowe kabiny na Morzu Barentsa.

Kabiny te posadowione są na wodzie, czyli mieszka się już właściwie nie na brzegu ale na samym Morzu Barentsa. Cudowny widok z tarasów domków na cały port oraz otaczające góry. W pełni umeblowane i wyposażone we wszystko co tylko jest potrzebne do komfortowego pobytu. Apartamenty mogą pomieścić do 6 osób w trzech podwójnych sypialniach. Kuchnia wyposażona w piekarnik, mikrofalówkę, ekspres do kawy i zmywarkę do naczyń. Salon z telewizorem i bezprzewodowym Internetem. Łazienka z prysznicem i ogrzewaniem podłogowym. Parking koło domków.   

Do dyspozycji wędkarzy:

 • pomieszczenie do obróbki złowionych ryb
 • zamrażalnia
 • suszarnia
 

Łodzie wędkarskie.

Do dyspozycji wędkarzy profesjonalne łodzie Są to łodzie różnego typu, wszystkie prezentowane na zdjęciach, każda z nich posiada GPS, Eco oraz Plotter firmy Garmin. Każda ma długość od 21”(6,40 m) oraz silniki 4-suwowe o mocach od 90 do 140 PS  

 
 

Barents Grill dla wędkarzy (czynny tylko latem)

Nieopodal domków stoi śmieszna kolorowa przyczepa, a w niej szefowa Helene lub jej zastępca. Hitem tego miejsca są oczywiście rybne hamburgery i rybne steki przygotowywane z najświeższych ryb jakie tylko można sobie wyobrazić. Dodatkowo gorąca kawa i tradycyjne domowe norweskie wafle, które zawsze robią dobrze po powrocie z morza. Można długo o tym pisać, tylko czy jest sens. Tego trzeba po prostu koniecznie spróbować.

 

Kilka podstawowych informacji o wiosce:

 • Dojazd bezpośrednio samochodem (bez promu)
 • Około 140 mieszkańców
 • Szkoła, poczta, sklep, przedszkole, przetwórnia ryb
 • 35 km od Nordcape
 • Dzień polarny (słońce przez całą dobę) i noc polarna (zorza polarna)
 • Temperatura zimą: 0 do -7oC
 • Temperatura latem: 10 do 25oC
 • Renifery na ulicy
 • Z oceanu prosto na talerz: krab królewski, małże (wiele rodzajów) i ryby (różne)
 • Najdalej na północ położony las brzozowy na świecie
 • 106 wysp i wysepek w okolicy

Kontakt:

Irek Szatlach tel. +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl