Połowy wielkich dorszy i halibutów na dalekiej północy Norwegii. Znakomite kryte i bezpieczne łodzie.

 
 

Baza wędkarska powyżej Lofotów na dalekiej północy Norwegii. Jedno z najlepszych miejsc na olbrzymie dorsze, czerniaki i halibuty. Piękne nowe domki wędkarskie z niesamowitym widokiem na fiord, znakomite bezpieczne kabinowe łodzie wędkarskie, miejsce do filetowania i obróbki ryb, a w czasie wolnym możliwość skorzystania z hot tube – wielkiej kilkuosobowej tradycyjnej norweskiej drewnianej balii z gorącą wodą na wolnym powietrzu z widokiem na fiord. To wszystko, aby poznać smak prawdziwej wędkarskiej przygody na arktycznych wodach Norwegii. To właśnie tutaj przyjeżdżają wędkarze z całego świata, aby łowić ponad 20-kilogramowe dorsze, olbrzymie czerniaki, zębacze, czy polować na wielkie kilkudziesięciokilogramowe halibuty.To tutaj u podnóża „norweskich Alp” tuż obok nas na łowisku możemy spotkać wieloryba uganiającego się za swoim posiłkiem. To tutaj w sezonie możemy łowić prawie całą dobę podczas dnia polarnego, lub zimą podziwiać zorzę polarną. To właśnie w tych dzikich północnych wodach od wieków nieustraszeni norwescy rybacy poławiali to, co najcenniejsze: wielkie dorsze i halibuty, a w przeszłości także wieloryby. Teraz natomiast oddali oni tą krainę we władanie wędkarzy i miłośników dalekich północnych wypraw.Zakwaterowanie:
Trzy nowoczesne w pełni wyposażone domki wędkarskie z dużą ilością miejsca (75m2), z dwoma sypialniami pozwalają na swobodne zakwaterowanie 4-5 osób w luksusowych warunkach, w pełni wyposażona kuchnia, TV, łazienka, pościel i ręczniki w cenie. Wszystkie domki wędkarskie ze wspaniałym widokiem na fiord, oddalone o około 100 m od przystani z łodziami.


Łodzie.
Na wyposażeniu wędkarzy są dwa rodzaje łodzi typu: Arvor i Dolmøy. Są to znakomite łodzie kabinowe, pozwalające na ogrzanie się wędkarzy podczas przelotów na łowisko lub podczas połowów w trudnych warunkach. Pompa wodna, będąca na wyposażeniu łodzi pozwala na obróbkę ryb oraz łatwe zmycie pokładu już na łowisku. Mocne silniki pozwalają na szybkie dotarcie i przemieszczanie się w poszukiwaniu najlepszych miejsc żerowania ryb. Łodzie wyposażone są w niezbędny sprzęt ratunkowy, radio, echosondę oraz GPS . Każda z łodzi pozwala na wędkowanie dla 4-6 osób, łodzie dostosowane są do metody trollingowej.
Dojazd.
Możliwy transport lotniczy. Lot do Tromso, następnie odbiór na lotnisku i transport busem do bazy wędkarskiej, a po skończonej wyprawie powrót z bazy busem na lotnisko Tromso.


Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach tel. +48 534-628-458

e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl