Wyprawy wędkarskie. Halibuty i wielkie dorsze skrei na północy Norwegii.

 
 
 

Altafjord to niezliczone możliwości przeżycia wspaniałej wędkarskiej przygody oraz znakomitych połowów w norweskich wodach różnych gatunków ryb. Nawet łowienie z tutejszego brzegu daje niezłe wyniki, a kilka rodzajów profesjonalnych łodzi wędkarskich od dużych kabinowych łodzi po mniejsze ale dzielne i bezpieczne z mocnymi silnikami, echosondą i ploterem  daje wędkarzom nieograniczone możliwości. Można tutaj spotkać wszystkie gatunki ryb, które są marzeniem wędkarzy odwiedzających Norwegię. Dorsze, skrei, halibuty, czerniaki, zębacze i wiele innych. Znakomite łowiska zaczynają się już 5-10 minut łodzią od pomostu. Obszar ten jest też regularnie odwiedzany przez oceaniczne olbrzymy – wieloryby oraz tutejsze orły. Oprócz wędkarstwa morskiego znakomitą rozrywką może być połów łososi oraz troci w rzekach Skillefjors oraz Kvibyriver. Miejsce położone jest 45 km od lotniska Alta.  Storekorsnes to także miejsce historyczne, które zapisało się szczególnie podczas drugiej wojny światowej. Jest tutaj wiele wspaniałych miejsc do odkrycia. Na pewno warte zobaczenia jest też małe ale bardzo ciekawe lokalne muzeum. 

Zakwaterowanie.

Znakomite warunki zakwaterowania dostosowane do wielkości grupy. Od grup 8 osobowych, po znacznie mniejsze 4 osobowe apartamenty. Dwa nowe domki 70 m2położone tuż nad  samym brzegiem przeznaczone na maksimum 6 osób dają poczucie luksusu w tej dalekiej północnej krainie.

Łodzie.

Kabinowe typu Kverno – silnik 115 HP, Lowrance HDS7 z sonarem i ploterem 23” Kwerno z silnikiem 115 Hp, Lowrance HDS7 z sonarem i ploterem

Wynajęcie samochodu.

Do wynajęcia na miejscu dla gości jest samochód – Toyota Hillux 4x4 lub bus, którymi można wybrać się nad tutejsze rzeki na połowy łososia lub na Nordcap – około trzy godziny drogi. 

Dojazd: samochodem bez promu w Norwegii lub samolot na lotnisko Alta i stąd odbierzemy Państwa busem.

Kontakt w sprawie wypraw:

Irek Szatlach tel +48 534 628 458 e-mail: biuro@wyprawawedkarska.pl