Wyprawa wędkarska w Himalaje po złote ryby - Golden Masher. Rafting i połowy na jednej z najpiękniejszych rzek Nepalu - koniec października/początek listopada 2019 - 6 miejsc!

Jedna z najtrudniejszych ale i najciekawszych wypraw. Wyruszymy na nią już po raz drugi, bogatsi o doświadczenia w najlepszym możliwym okresie na wielką i wspaniałą rybę z jednymi z najlepszych przewodników i wędkarzy w Nepalu. Podróż w zupełnie zapomniane przez cywilizację rejony, do krainy szczęśliwych ludzi, zupełnie innej kultury, rafting, noclegi nad brzegiem niesamowitej górskiej rzeki, świat, który na szczęście jeszcze istnieje. Himalajski Golden Mahser i legendarny Goonch - to nasz cel, reszta jest przygodą

Grupa 6 osobowa z polskim przewodnikiem z Warszawy

Nepal - opis i plan wyprawy

Nepal dla większości z nas to przede wszystkim podboje naszych znakomitych himalaistów, Mont Everest, Annapurna i olbrzymie Himalaje. To wszystko prawda, jednak to także o czym mało kto wie wspaniałe wędkowanie u podnóża najwyższych gór świata „korony ziemi”. To także przeżycie samo w sobie, spotkanie z zupełnie inną cywilizacją i kulturą. Średnia temperatura w tym rejonie w marcu to około 19  C , a nasza wyprawa zacznie się w stolicy tego niewielkiego kraju – Katmandu. Zanim jednak wylądujemy na niewielkim pasie startowym, równie skromnego lotniska rzut oka na Himalaje z lotu ptaka. Pierwsze wrażenie to ich ogrom, a następne to zdanie sobie sprawy z naszej małości wobec potęgi tych gór nieporównywalnych z niczym innym na świecie. O ich wielkości niech świadczy fakt, że ich szczyty są widoczne z samego Katmandu, które jest oddalone od pierwszych z nich o ponad 80 kilometrów! Po wylądowaniu i wyjściu z lotniska ludzie, którzy są tutaj po raz pierwszy mają wrażenie jakby nagle znaleźli się w innym świecie. Niewielkie, z reguły ceglane domki, raczej przypominają niedużą wieś niż stolicę kraju. Nie znajdziemy tutaj wieżowców ani tym bardziej drapaczy chmur, najwyższe domy maja najwyżej parę pięter. Za to mijamy wiele mniejszych i większych przydrożnych kapliczek i świątyń, krowy spacerujące po ulicy nie niepokojone przez nikogo, psy i wszędobylskie małpy. Takie jest Katmandu, stąd rozpoczniemy i tutaj zakończymy naszą wędkarską wyprawę do Nepalu.

Pierwszy dzień meldujemy się w hotelu i jak siły i czas pozwolą zwiedzamy miasto, a może też pójdziemy na najlepsze steki jakie gdziekolwiek jadłem lub jak kto woli na coś regionalnego, wszystko do uzgodnienia. Hotele są tutaj skromne ale czyste, z łazienką i prysznicem. Następnego dnia planujemy wylot lokalnymi liniami lotniczymi i spotkanie się z naszymi tutejszymi przewodnikami. Lim łowi jak sam mówi tutejsze wielkie ryby od 1996 roku, kiedy to złowił swojego pierwszego złotego mahseer i nigdy nie zapomni tej chwili i mocy samej ryby od tamtego czasu stał się fanatykiem tej ryby i jako jeden z pierwszych wraz ze swoimi kolegami zaczął stosować zasadę „złów i wypuść”. Gatunek tej ryby należy do najbardziej walecznych i wytrzymałych ryb na świecie, nic w tym jednak dziwnego skoro żyją one w wielkich górskich rzekach, w których wytrzymują tylko najsilniejsze osobniki, a jej cudowne grube połyskujące złotem łuski powodują, że jest ona marzeniem wędkarzy na całym świecie. Jednak złowienie jej nie jest łatwe, o czym przekonało się wielu, którzy próbowali tego na własną rękę szukając wielkich złotych ryb w nepalskich bystrzach. Ryba ta wymaga cierpliwości i doskonałego poznania jej zwyczajów, a przede wszystkim znajomości łowisk, na których ona występuje. To stąd, z niewielkiego miasta, rzadko odwiedzanego przez turystów zaczniemy wspólnie z nim i jego załogą, także znakomitymi wędkarzami wyprawę po wędkarskie „złote runo”. Bez nich i bez ich wiedzy wędkarskiej oraz ich pomocy w organizacji wyprawa taka byłaby bardzo trudna do przeprowadzenia o ile w ogóle możliwa i bezpieczna.

Planujemy całą wyprawę na około dwa tygodnie, przenosząc się z miejsca na miejsce, spływając w dół rzeki i łowiąc. Będziemy wędkowali w dzień, ale także i w nocy, polując na legendarnego tutejszego suma – guncha oraz wielkie tutejsze węgorze. Kto nie chce może spać, przymusu nie ma. Nasi nepalscy przewodnicy zapewniają nie tylko znakomitą znajomość rzeki ale także cały niezbędny ekwipunek potrzebny do przeprowadzenia wyprawy i spływu tą wspaniałą rzeką. 

Planowany termin wyprawy: koniec października początek listopada 1919

Grupa 6 osobowa z polskim przewodnikiem z Warszawy

PLAN WYPRAWY:

Dzień 1. Lądowanie w Katmandu, transfer do hotelu (pokoje dwuosobowe)

Dzień 2. Po śniadaniu transfer na lotnisko – lot na zachód Nepalu (około 1,5 godz.). Transfer do miejsca rozpoczęcia spływu nad rzekę (około 7 godzin), (obiad po drodze w lokalnej restauracji) wieczorem obóz nad rzeką, kolacja.

Dzień 3. Śniadanie w obozie, przygotowanie do rafting do miejsca, w którym zaczniemy połowy. Wieczorem obozowanie nad rzeką (śniadanie, obiad, kolacja).

Dzień 4. Śniadanie, rafting w dół rzeki, wędkowanie. Obóz nad rzeką (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 5. Rafting i wędkowanie. Od tego momentu zaczynają się dobre miejsca na połowy Golden Masher. Założenie obozu nad rzeką, nocleg (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6. Wędkowanie wraz ze spływem w dół rzeki, zatrzymujemy się i obławiamy najlepsze miejscówki. Wieczorem obóz nad rzeką (śniadanie, obiad, kolacja).

Dzień 7. Wędkowanie jak dnia poprzedniego. Wieczorem nocleg nad rzeką (śniadanie, obiad, kolacja).

Dzień 8. W tym dniu pozostajemy w tym samym obozie. Wędkowanie na Golden Masher (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 9. Spływ i wędkowanie w najlepszych miejscach. Założenie wieczorem obozu nad rzeką (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 10. Rafting w dół rzeki połączony z wędkowaniem, nieco mniejsza szansa na połowy Golden Masher, większa szansa na tutejszego suma (Guncha). Wieczorem obóz nad rzeką (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 11. Spływ połączony z wędkowaniem, ostatnia noc nad rzeką, wieczorem założenie obozu (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 12. Rafting w dół rzeki, docieramy do wioski, tutaj oczekują na nas samochody, transfer na miejscowe lotnisko, lot powrotny do Katmandu, transfer do hotelu, nocleg w hotelu.

Dzień 13. Po śniadaniu wycieczka z przewodnikiem po Katmandu m.in. Świątynia Pashupatinath, stupa Bouddha nath, Durbar Squire i stupa Swyambhunath. Transfer do hotelu. Wieczorem uroczysta kolacja w nepalskim stylu połączona z występami tutejszych artystów. Nocleg w hotelu.

Dzień 14. Transfer z hotelu na lotnisko, powrót do kraju.

W cenę wyprawy wliczono:

- realizację powyższego programu

- opiekę polskiego przewodnika (Warszawa – Warszawa)

- transfery (w tym transport lotniczy na terenie Nepalu)

- 3 noce w hotelu w Katmandu (pokoje 2 osobowe ***) – pokoje jednoosobowe za dopłatą

- wyżywienie podczas wędkowania (jak ujęto w programie)

- niezbędne lodzie do przeprowadzenia spływu oraz łodzie pomocnicze

- kamizelki ratunkowe, kaski i wiosła

- opiekę doświadczonych miejscowych ekspertów, kucharza i pomocników w czasie spływu i wędkowania

- wyposażenie kempingowe (namioty, materace i śpiwory)

- środki bezpieczeństwa oraz apteczkę

- wymagane zezwolenia

- ubezpieczenie uczestników wyprawy

Cena nie obejmuje:

- posiłków w barach i restauracjach oraz napojów w tym napojów alkoholowych

- kosztu uzyskania wizy nepalskiej (25 EUR otrzymywana na przylocie do Katmandu)

- obiadów i kolacji w Katmandu

- dodatkowych ewentualnych wycieczek itp. podczas pobytu w Katmandu

- zwyczajowych tipów dla przewodników i obsługi oraz pozostałych wydatków osobistych

- przy wjeździe do Nepalu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia

Irek tel. 534-628-458

prev next