Wyprawy wędkarskie do Malezji. Na ryby: żaglice i pozostałe gatunki wielkich ryb egzotyczny raj dla wędkarzy.

Malezja – kraj w południowo-wschodniej Azji. Państwo obejmuje dwa terytoria oddzielone Morzem Południowochińskim, południową część Półwyspu Malajskiego oraz północną część wyspy Borneo. Ukształtowanie terenu jest podobne w obu częściach – nadmorskie równiny przechodzą w gęsto zalesione zbocza gór. Jest to kraj o wysokim uprzemysłowieniu i znakomitej infrastrukturze, a jednocześnie oferujący niemalże rajskie warunki do uprawiania turystyki, piękne plaże, rafy koralowe, różnorodność krajobrazu, dżungla, jeziora, rzeki i cudowne lasy zwrotnikowe sprawiają tutaj niesamowite wrażenie.

Nas jednak głównie interesuje wędkarski aspekt tego kraju, w Malezji znajdziemy doskonałe warunki do uprawiania wędkarstwa zarówno morskiego jak i śródlądowego. To właśnie w Malezji znajdziemy jedne z najlepszych miejsc na świecie do połowu żaglicy, znakomitego wędkarskiego trofeum oraz pozostałych wspaniałych i egzotycznych gatunków ryb. Nie mniej Malezja oferuje, jeżeli chodzi o wędkarstwo śródlądowe. Wędkarze z całej Południowo-Wschodniej Azji przyjeżdżają właśnie do Malezji na połów wielkich i walecznych wężogłowców w przepięknych otoczonych dżunglą tropikalną jeziorach i rzekach.

Malezja jest uznawana przez wędkarzy jako królestwo żaglicy. To cenne trofeum jest tutaj poławiane regularnie podczas sezonu wędkarskiego i sukces wędkarski w czasie sezonu jest gwarantowany, jednak możemy spodziewać się w trakcie połowów także wielu innych gatunków występujących na tych wodach takich jak: diamond trevally, spanish mackeral, cobia, queen fish, grouper, snaper oraz wielu innych. Na łowiskach w pobliżu wyspy Borneo możemy poławiać takie gatunki jak: Giant Trevally, Dogtooth tuna, ruby snapper, yellow fin tuna, amberjack i wiele innych. Dla tych, którzy preferują jigging polecamy połowy na rafie koralowej takich gatunków jak: coral trout, grouper, parrot fish, snajper, kalmary i kałamarnice i wiele innych.

Sezon wędkarski w Malezji : wody morskie i śródlądowe.

Ogólnie sezon na żaglicę rozpocznie od kwietnia - do początku października. Pozostałe gatunki: marzec-październik. Wody słodkie: cały rok

Dla entuzjastów wędkarstwa śródlądowego polecamy Jezioro Kanyir, które jest siedliskiem wielu gatunków ryb słodkowodnych oraz egzotycznej flory i fauny. Z obszarem około 38.000 hektarów stanowi ono istny raj dla wędkarzy kochających połowy na naturalnych zbiornikach z kontaktem z dziką i egzotyczną naturą. Znajduje się tutaj 340 małych wysepek, do jeziora wpada 30 rzek i strumieni, które tworzą 25 naturalnych wodospadów. W wodach tych wystepuje około 300 gatunków ryb. Głównymi trofeami wędkarskimi są: waleczny wężogłowiec i złoty jungle perch.

Polecamy także połowy na terenie Parku Narodowego Belum w jednym z najstarszych lasów deszczowych na świecie. Jego wiek oceniany jest na około 130 milionów lat. Niesamowita dzika przyroda lasów zwrotnikowych oraz znakomite warunki wędkarskie sprawiają, że połowy tutaj stają się przeżyciem samym w sobie. Park Narodowy to obszar około 300.000 hektarów i podczas połowów na tych akwenach na każdym kroku obcujemy z nieskażoną naturą. To tutaj łowiąc ryby spotkamy dziko żyjące słonie, jelenie, dzikie świnie, a może uda nam się spotkać malezyjskiego tygrysa, tutejsze nosorożce, niedźwiedzia lub tapira. Wprawdzie spotkanie z tymi zwierzętami jest bardzo rzadkie, jednak jest to jedyny obszar gdzie zwierzęta te występują w stanie wolnym.

Grupy 4-8 osobowe. Zapewniamy opiekę polskiego przewodnika, transfery z i na lotnisko Kuala Lumpur, zakwaterowanie i wyżywienie na wszystkich kierunkach. Oprócz wypraw standartowych zawsze jest możliwość dostosowania wyprawy zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Osoby zainteresowane proszę o kontakt:

Irek:

+48 534-628-458 lub: biuro@wyprawawedkarska.pl

Galeria zdjęć - Malezja wędkarstwo